Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bruksela domaga się wymiaru sprawiedliwości w sprawie sankcji wobec Polski za brak niezawisłości sądów

Komisja Europejska poinformowała we wtorek (7 września), że zwróciła się do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (TSUE) o nałożenie sankcji finansowych na Polskę.

14 lipca TSUE nakazał Warszawie natychmiastowe zawieszenie działalności Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, która powstała w ramach reformy sądownictwa. “Komisja zwraca się do sądu o nakładanie na Polskę dziennych kar pieniężnych do czasu pełnego wdrożenia środków nałożonych tym nakazem”, powiedział w oświadczeniu europejski dyrektor wykonawczy.

Porządek sprawuje nadzór nad sędziami, którzy mają prawo wnosić oskarżenie lub podnieść ich immunitet w celu obniżenia ich wynagrodzeń. Według europejskiego wymiaru sprawiedliwości ten system sądowniczy ”Nie przeciwko bezpośrednim lub pośrednim wpływom władzy ustawodawczej i wykonawczej.

Reforma jest zbyt niejasna dla UE

Twierdzenie „Nie rozpoznany„Wyrok TSUE, lidera PiS, głównej partii koalicji konserwatywnej rządzącej w Warszawie, na początku sierpnia przesądził o zastąpieniu sali porządkowej nową strukturą”.Zupełnie inny. jaZlikwidujemy izbę porządkową (Sądu Najwyższego) w obecnym kształcie i tym samym zniknie kwestia sporna (z UE).W rozmowie z polską firmą BAP mężczyzna obiecał dowodzenie Jaroslavowi Kaczyńskiemu. Według niego pierwsze propozycje zmian powinny zostać złożone we wrześniu.

Ze swojej strony komisja poinformowała we wtorek, że nie ma szczegółów na temat oczekiwanej reformy i skrytykowała Warszawę za to, że nie zawiesiła funkcjonowania izby w obecnej formie. “Polska zgłosiła zamiar usunięcia sali zamówień w obecnej formie, ale bez podania dalszych szczegółów”, odnosi się do Brukseli we wtorek.

Ponadto raport dalej stwierdzał, że:Polskie władze wszczęły niedawno przesłuchanie dyscyplinarne przeciwko sędziemu sądu powszechnego, który zastosował postanowienie z 14 lipca w toczącej się wcześniej sprawie.. jaPokój zamówień jest cały czas uruchomiony2, Komisja kontynuuje.

READ  Hiszpania kradnie przeciwko Słowacji, Polska otwiera drzwi