Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Toshiba otwiera fabrykę w Polsce

Zeszłej wiosny produkcja pomp ciepła powietrze-woda firmy Toshiba przeniosła się do Europy z nową bazą produkcyjną w Polsce. Ambicja? Pozostań w kontakcie z europejskimi konsumentami, zwłaszcza z Francuzami, którzy najbardziej interesują się tymi termodynamicznymi rozwiązaniami. Pompa ciepła powietrze-woda

Pierwsza europejska baza produktów Toshiby została otwarta w kwietniu w Gwinei w Polsce. W wyniku inwestycji o wartości 30 milionów euro, zakład o powierzchni 37 000 m2 uzupełnia azjatyckie bazy z siedzibą w Japonii, Chinach i Tajlandii. Nowy polski zakład koncentruje się przede wszystkim na rozwiązaniach pomp ciepła powietrze-woda (PAC).

Wybór tego miejsca nie jest przypadkowy. Jest to również strategiczne dla producenta rozwiązań termicznych, ponieważ pozwala „Skróć czas dostawy produktów o 30%, aby szybko reagować na potrzeby rynku europejskiego, obniżyć koszty produkcji i transportu po wzroście stawek frachtu morskiego, a jednocześnie zmniejszyć wpływ na środowisko związany z produkcją naszych produktów , wyjaśnia Jean-Jose Noutin, dyrektor zarządzający firmy Toshiba.

Dlatego producent szuka większej bliskości Europy, ale przede wszystkim Francji. Według statystyk Uniclam we Francji rośnie popularność systemów grzewczych zasilanych wodą. W ciągu trzech lat ich boom pozwolił na wzrost sprzedaży o 83% w latach 2018-2019, osiągając 176 220 sztuk. Kryzys zdrowotny nie jest prawdziwym przełomem, ponieważ liczba sprzedanych części wynosi około 175 000. Zwłaszcza, że ​​rząd francuski prawnie promuje tego typu rozwiązania bezemisyjne. Wraz z niedawnym przyjęciem ustawy o klimacie i regresji, Tylko z pomocą finansową (CEE, MaPrimeRénov itp.).

Poprzez lokalizację w pobliżu krajów europejskich, Toshiba chce zwiększyć dostawy swoich urządzeń, zwłaszcza nowej pompy ciepła Air-Water Estia wykorzystującej płyn R32.

Korona Wirginii
Zdjęcie: Toshiba

READ  Tysiące protestują w Polsce przeciwko wirtualnemu zakazowi aborcji