Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bruce Toussaint opuszcza BFMTV na rzecz przyszłego porannego programu TF1

Bruce Toussaint opuszcza BFMTV na rzecz przyszłego porannego programu TF1

Nowy początek w BFMTV. Bruce Toussaint ogłosił decyzję o opuszczeniu 24-godzinnego kanału informacyjnego z końcem roku kalendarzowego. 49-letni dziennikarz powinien pójść drogą „innej grupy medialnej” – ogłosił w czwartek w wewnętrznym e-mailu do pracowników dyrektor generalny BFMTV Marc-Olivier Vogiel.

Niespodziewane odejście, zaledwie miesiąc po powrocie kanału, podczas gdy Bruce Toussaint od 2020 roku ugruntował swoją pozycję mocnej twarzy poranka, walcząc od poniedziałku do piątku z Pascalem Braudem i Jean-Markiem Morandinim w C News.

Ustawianie porannego programu na TF1

Dziennikarz trafi na pierwszą stronę, która przygotowuje poranny program, który ma wystartować w styczniu przyszłego roku. „Bruce Toussaint będzie prowadził od poniedziałku do piątku codzienne poranne spotkanie powitalne, które będzie zawierać szereg komunikatów informacyjnych i sekcji na temat życia codziennego, kultury, sztuki życia i głównych trendów, jak potwierdziła Grupa TF1 w czwartek w komunikacie prasowym. W otoczeniu nowy zespół felietonistów będzie polegał na sieci korespondentów regionalnych, aby być jak najbliżej widzów i ich codziennego życia. Ze swojej strony zastępca dyrektora generalnego ds. mediów Thierry Thuillier pochwalił „wielkiego dziennikarza, który będzie w stanie nadać niezbędnego impetu temu nowemu spotkaniu”, którego celem jest „wzmocnienie bliskich relacji ze społeczeństwem”.

Prawdziwe wyzwanie dla TF1, które ma nadzieję konkurować z sukcesem „Télématin” France 2 i „Premiere édition” BFMTV, a także odrodzeniem się CNews, LCI i Franceinfo.

Nadawanie na żywo o świcie, Bruce Toussaint o tym wie. W trakcie swojej kariery często budził się w środku nocy, aby przywitać się zarówno z widzami, jak i słuchaczami. Tym samym znalazł się na czele „La matinale” w Canal + w latach 2004–2008 oraz „#TeamToussaint” w iTELE w latach 2013–2016, a także w Radio Franceinfo w sezonie 2017–2018. Od tego czasu dołączył do zespołu BFMTV, gdzie w latach 2018–2020 po raz pierwszy prowadził wieczorne programy, a następnie przejął „Live Toussaint” codziennie rano w godzinach 9:00–12:00.

READ  Wyjaśnienie obecności małżonków