Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bretonka zamierza ustanowić rekord świata dzięki swojej kolekcji obiektów ze studia animacji Ghibli – wieczornej wersji zachodniej Francji

Pochodząca z Guingamp (Côtes-d’Armor), Eloïse Von Velvet, Miss Tattoo Bretagne 2018, jest wielką fanką anime ze słynnego japońskiego studia Ghibli. Z 1302 przedmiotami i posągami inspirowanymi tym wszechświatem, jest na dobrej drodze do ustanowienia rekordu Guinnessa dla największej kolekcji na świecie.

w 26 Eloise Giglot, Przezwisko Eloise Von Velvet Na Instagramie zawsze realizuje swoje dziecięce marzenia: z 1302 pozycjami związanymi ze światem celebrytów Japońskie studia animacji Ghibli, młoda dama z Guingamp (Côtes-d’Armor), obecnie zlokalizowane w regionie paryskim, jest na dobrej drodze do zdobycia rekordu świata w największej grupie tego typu.

Pasja, która ogarnęła mnie, gdy po raz pierwszy obejrzałam film animowany w wieku sześciu lat Książę MononokeI Di Hayao Miyazaki. Uderzenie pioruna: „Od razu wyróżnił mnie aspekt poetycki, jego bardzo głęboką wartość moralną w relacjach między człowiekiem, zwierzęciem i rośliną…”

Każde urodziny i urodziny

Pożerane są następujące filmy, a początek grupy powstaje w wieku dwunastu lat: „W moje urodziny moja siostra podarowała mi dużo figurek Hauru, Sophie i Marco [personnages du Château ambulant, son film préféré]. Tu zacząłem. Potem szukałem nowych przedmiotów w każde urodziny, w każde urodziny. “

Przez lata jego „Sala Ghibli” została wypełniona setkami figurek, pluszaków, gadżetów i figurek. Tak bardzo, że dziś zawiera 1302, co jest prawdopodobnie rekordem świata: „Półtora roku temu Mój przyjaciel David Michigan, powiedział mi, że być może mam największą kolekcję na świecie i że warto to sprawdzić. Wszedłem na stronę Księga Rekordów Guinnessa, i zobaczyłem, że nie ma nic poza światowym rekordem kasowym zagranicznego filmu animowanego, z porwany . »

Estetyka postaci Hayao Miyazakiego, jak te z „Mojego sąsiada Totoro”, przyciągnęła kinomanów z całego świata. (Ilustracja: Biurko fotograficzne)

„Trzy lub cztery godziny dziennie”

Podejmuje kroki i powiększa swoją kolekcję, a w zeszłym tygodniu wiadomości spadają: “Otrzymałem wiadomość, że zostałem wybrany do ustanowienia rekordu świata. Teraz wystarczy, że sprawdzę moją kolekcję na rejestratorze, a następnie wyślę film, w którym kręcę każdy utwór po kolei… potrwać godziny” Uśmiecha się wesoło.

READ  Hotel du Temps: Jak Thierry Ardison ożywił Jean Gabin

To, co również zajmuje mu wiele godzin, to szukanie swoich ulubionych posągów: “Spędzę tam około trzech lub czterech godzin dziennie. Mam w laptopie pliki z aplikacjami do sprzedaży online: Vinted, LeBonCoin, eBay, Amazon… Dużo kupuję w Japonii. Nastawiłem się na wstawanie w nocy i licytowanie strefy czasowe japońskie Udało mi się uzyskać dobre ceny.”

Drogie pasja

Bo jego pasja to także luksus: “Trzeba być szczerym, żeby mieć tak dużą grupę, potrzebne są pieniądze. W ciągu ostatnich kilku miesięcy wydawałem na to około 1200 euro miesięcznie. Są koszty rzeczy, podatki, opłaty celne…”

Obecnie mieszkająca w okolicach Paryża, Guingampaise Éloïse Von Velvet jest absolutną fanką studia Ghibli świata, do tego stopnia, że ​​jest na dobrej drodze do ustanowienia rekordu świata w największej grupie. (Zdjęcie: Eloise von Velvet)

Jak każda pasja do bezkonkurencyjnej wizażystki w filmografii japońskiego profesora, którego film obejrzałam dziesiątki razy: „Nie palę, nie piję, nie mam samochodu… Dorastałem z włosami z filmów Studios Ghibli, to część magii, tak jak inne z Disneyem. satysfakcjonujące, gdy możesz zdobyć przedmiot, o który walczyłeś”.

Wśród jego ulubionych rzeczy jest posąg kota Gigi, Dostawa Kiki, Pozytywka God-Cerf Książę Mononoke… Każdy jest wart około 1000 euro. A wielu innych podąży za nimi: dla kogo jeszcze był? Miss Brittany Tattoo 2018I „To się nie kończy, co tydzień kręcą różne rzeczy… Nie planuję przestać, boję się, że odbierze mi teraz tytuł!”