Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Brazylia musi być ponownie obecna w najważniejszych debatach międzynarodowych”

drW niedzielę 30 października brazylijscy mężczyźni i kobiety głosują na swoją przyszłość, po czterech latach nienawiści, kłamstw, naukowego zaprzeczania i nieznośnej śmierci tak wielu naszych rodaków podczas pandemii COVID-19. Brazylijscy mężczyźni i kobiety muszą teraz wybrać rząd, który będzie bronił demokracji, pokoju, jedności naszego społeczeństwa i wzajemnego poszanowania praw, to znaczy przedłużenia doświadczenia potęgi, która nigdy nie przestała nas izolować i zawstydzać. naukowiec.

Przeczytaj także: Wybory prezydenckie w Brazylii: „Bardzo duża część wyborców jest zadowolona z mandatu Jaira Bolsonaro”

Po tej długiej kampanii prezydenckiej, w której miałem zaszczyt poznać miliony brazylijskich mężczyzn i kobiet i ich zbliżenie 57 milionów głosów w pierwszej turze2 października jestem przekonany, że od 1Werset Styczeń 2023 Brazylia ponownie stanie się krajem dla wszystkich, pojawi się na arenie międzynarodowej, aby przyczynić się do budowania lepszego świata.

Dziś kryzys klimatyczny, rosnące nierówności i napięcia geopolityczne ujawniają powagę kryzysu dotykającego naszą planetę. Niestety, Jair Bolsonaro nadal pogarsza tę sytuację, przeprowadzając przegląd klimatu, podważając instytucje naszej demokracji i promując nietolerancję. Te cechy jego rządu sprawiły, że Brazylia stała się pariasem na arenie międzynarodowej. To nie może trwać dalej.

Przeczytaj także: Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów W Brazylii „Głód jest wszędzie, a państwa nigdzie”

Le Brésil, sous ma présidence, bénéficiera à nouveau de politiques publiques visant à améliorer la vie de notre peuple et inspirant des Initiatives fortes en faveur de la protection de l’environnement, notamment de l’Amazonie, contre de la pa uvte the naukowiec.

Mój rząd umieści również nasz kraj w centrum międzynarodowych inwestycji, abyśmy mogli tworzyć miejsca pracy i tym samym sprawić, by gospodarka znów działała z korzyścią dla wszystkich Brazylijczyków, a nie tylko nielicznych. „Wiarygodność, przewidywalność i stabilność” będzie mantrą mojego rządu. Wiem, że sytuacja Brazylii w 2022 roku jest gorsza niż w 2002 roku. Ale mam doświadczenie w rządzeniu w czasie kryzysu: w 2003 roku objąłem urząd z 10% inflacją, 12% bezrobociem. Wtedy Brazylia musiała 30 miliardów dolarów dla Międzynarodowego Funduszu Walutowego [plus de 28 milliards d’euros à l’époque]. Pod koniec mojej kadencji mieliśmy rezerwy szacowane na ponad 200 miliardów dolarów i pożyczyliśmy 15 miliardów dolarów MFW.

READ  Justin Trudeau wezwał Kościół katolicki do uznania swojej „odpowiedzialności” po odkryciu szczątków 215 aborygeńskich dzieci w dawnej szkole z internatem

Do przeczytania pozostało 47,99% tego artykułu. Poniższe informacje są przeznaczone wyłącznie dla subskrybentów.