Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prorosyjskie władze twierdzą, że zakończyły ewakuację ludności cywilnej z regionu Chersoniu

Prorosyjskie władze poinformowały, że ewakuacja ludności cywilnej z okupowanego regionu Chersoniu została zakończona

„Prace związane z organizacją wyjazdu mieszkańców lewego brzegu [fleuve] Dniepr ukończony w bezpiecznych regionach Rosji »– powiedział w czwartek wieczorem Siergiej Aksionow, przywódca sąsiedniego Półwyspu Chersońskiego, który Moskwa zaanektowała w 2014 roku. Cieszę się, że wszyscy mogli szybko i bezpiecznie opuścić zbombardowany przez ukraińskie wojska obszar. » A rosyjski urzędnik okupacyjny w Chersoniu, Vladimir Saldo, stwierdził w środę, że co najmniej 70 000 mieszkańców opuściło swoje domy w okolicy w mniej niż tydzień.

Pan Aksionov odwiedził również Zaporoże w towarzystwie zastępcy dyrektora Administracji Prezydenta Rosji Sergio Kirienko.

Ukraińskie dowództwo wojskowe odnotowane w dzienny raport W ciągu ostatnich 24 godzin napisałem w piątek, że Kontynuacja tzw. „ewakuacji” czasowo okupowanych terytoriów z regionu Chersoniu.. Kijów mówi o tych transferach ludności Transfery. wskazał a „Wzmocnienie grupy wroga od prawego brzegu” Z regionu Chersoniu.

według Brytyjskie Ministerstwo ObronyRosjanie mają Część ich jednostek została wzmocniona na zachód od Dniepru zmobilizowanymi żołnierzami rezerwy.. Te jednostki, które Twórz pozycje obronne.jak w całym froncie, składający się z Składa się z kilku facetów [au lieu d’une centaine] ».

READ  Facebook usunął ponad 1000 kont obsługiwanych przez państwową fabrykę trolli w Nikaragui