Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brazylia dołącza do Turcji w kwalifikacjach olimpijskich w grupie Żółtych Tygrysów

Brazylia dołącza do Turcji w kwalifikacjach olimpijskich w grupie Żółtych Tygrysów

Brazylia zaskoczyła Japonię w ostatnim meczu grupy B przeciwko Belgii i zakwalifikowała się do niedzielnych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. w Tokio.

Po raz pierwszy podczas turnieju kwalifikacji olimpijskich w Brazylii, wicemistrzów igrzysk olimpijskich, japoński batalion dysponuje 3 setami po 2 sztuki, aby przygotować miejsce grupy i eliminacji, po turnieju, na mecz w Paryżu. rok. Żółte Tygrysy zajęły szóste miejsce.

Aby mieć jakąkolwiek nadzieję na zakwalifikowanie się do igrzysk olimpijskich, Chris Vansnick i jego zawodnicy będą musieli 17 czerwca 2024 r. – po fazie wstępnej Ligi Narodów – spaść w światowych rankingach, co zapewni pięć dodatkowych miejsc, z obowiązkiem aby każdy kontynent był reprezentowany na spotkaniu w Paryżu.

W pozostałych dwóch grupach, które rywalizowały w Ningbo w Chinach, Łodzi w Polsce, Dominikanie i Serbii z jednej strony, Stany Zjednoczone i Polska z drugiej zdobyły bilet na kwalifikację do igrzysk.

Belgia zajmuje 14. miejsce w światowych rankingach.

Rozpoczną się także kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich 2024 mężczyzn. Belgia, która zajmuje 22. miejsce na świecie, będzie rywalizować w grupie C, która odbędzie się w Xi’an w Chinach od 30 września do 8 października.

Czerwone Smoki w grupie z Polską, numerem jeden świata, wicemistrzem świata i mistrzem Europy, Argentyną (FIVB 6), Holandią (FIVB 10), Kanadą (FIVB 13), Meksykiem (FIVB 21), Chinami (FIVB 10) . FIVB 29) i Bułgaria (FIVB 30). Jest to ta sama zasada kwalifikacyjna w przypadku kobiet.

Belgowie swoją turniejową kampanię rozpoczną od spotkania z Polską 30 września.

READ  W przypadku negatywnego wyniku, Sakur dołączy do Tornada wbrew radom swojej macierzystej uczelni
-->