Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Boris Johnson mówi, że zarzuty, które zaaprobował do wypuszczania zwierząt z Afganistanu w celu wypuszczenia z pióra, są „całym rabarbarem”, ponieważ coraz więcej e-maili, które wyciekły, podważa konto rządowe | wiadomości polityczne

Boris Johnson zaprzeczył zarzutom, że zgodził się wywieźć zwierzęta z Afganistanu, mówiąc, że to „całkowicie rabarbar”, ponieważ Sky News otrzymywało więcej e-maili kwestionujących konto rządu.

Ujawnione wiadomości wydają się wskazywać, że pierwszy ministerTrudy Harrison, starszy doradca parlamentarny, powiedziała Virgin Atlantic, że jej wysiłki w celu zabezpieczenia samolotu do ewakuacji zwierząt z Kabulu były wspierane przez rząd i że pozwolenia zostaną „przyspieszone”.

Ale przemawiając podczas czwartkowej wizyty w Walii, Johnson powiedział: „Mogę powiedzieć, że wojsko zawsze stawia ludzi na pierwszym miejscu i to była absolutnie prawda. »

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać prostszy odtwarzacz wideo

Nandi: „Historia premiera nie jest wiarygodna”

Nowe pytania dotyczące konta rządowego zaczęły pojawiać się w środę, po pojawieniu się Nowe wiadomości e-mail sygnalistów Opublikowane przez Komisję Specjalną do Spraw Zagranicznych.

Komisja, która bada postępowanie rządu w związku z kryzysem afgańskim, ujawniła komunikaty, z których wynika, że ​​premier osobiście autoryzował akcje ratowania zwierząt.

25 sierpnia 2021 r. urzędnik służby cywilnej sekretarz stanu, Lord Goldsmith, wysłał e-mail do zespołu „Spraw specjalnych” Departamentu Stanu w sprawie możliwej ewakuacji nienazwanej organizacji charytatywnej zajmującej się zwierzętami.

Urzędnik napisał: „Fundacja Charytatywna Nowsad, prowadzona przez byłego Royal Marine, spotkała się z dużym rozgłosem, a premier właśnie zezwolił na ewakuację jej personelu i zwierząt, [animal charity – name redacted] Spodziewamy się, że będziemy traktowani w ten sam sposób. »

Wydaje się to potwierdzać twierdzenia wygłoszone w zeszłym roku w przewodniku napisanym przez demaskatora Rafaela Marshalla, urzędnika Departamentu Stanu, że departament został „poinstruowany przez premiera”, aby wykorzystać „znaczącą zdolność do pomocy zwierzętom w opuszczeniu kraju”. Nowzad Prowadzony przez Paula „Pen” Farthinga.

Nowe e-maile rodzą inne pytania

Korespondencja uzyskana przez Sky News między urzędnikami linii lotniczych pokazuje, że Harrison powiedziała, że ​​sekretarz ds. transportu „zapewni wszelką niezbędną pomoc” w wydostaniu zwierząt i że jej wysiłki miały poparcie rządu.

READ  Studia w Polsce: Francusko-Polski Program Zarządzania - MBA, Uniwersytet Łódzki

Nic nie wskazuje na to, by Sekretarz Transportu złożył takie zapewnienia pani Harrison.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać prostszy odtwarzacz wideo


1:53

„Wielka Brytania nadała priorytet ludziom w ewakuacjach”

Prosiła Virgin o pomoc w znalezieniu samolotu do lotu, planu, który ostatecznie się nie powiódł.

W osobnym e-mailu omówiono również przyspieszoną odprawę lotu opuszczającego Afganistan po tym, jak Harrison powiedziała, że ​​może to zagwarantować.

E-maile podają w wątpliwość twierdzenie pani Harrison, że przez cały czas pełniła funkcję posłanki do Parlamentu.

W środę Sky News poinformowało, że pani Harrison też Zadzwoniłem do prywatnej wypożyczalni zorganizować włamanie, mówiąc, że jego „szef był podekscytowany”.

Downing Street powiedział, że premier „nie odegrał żadnej roli” w autoryzacji eksmisji.

W serii e-maili między pracownikami Virgin Atlantic a kierownictwem najwyższego szczebla szczegółowo opisane są obietnice pani Harrison dotyczące usunięcia barier z pomocą różnych ministrów.

W e-mailu wysłanym 23 sierpnia między dyrektorem wyższego szczebla, z którym skontaktowała się bezpośrednio pani Harrison, a drugim prezesem Virgin Atlantic, dyrektor generalny powiedział: „Lokalna zastępczyni, Trudy Harrison, jest PPS przy premierze i poprosiła mnie o radę dziś wieczorem w sprawie ustaleń dotyczących transportu.Dla pana Farthinga, jego psów i kotów ratowniczych stacjonujących w Afganistanie i wkrótce innych ewakuowanych z Kabulu.

Powiedziała, że ​​odpowiednie zezwolenia zostaną przyspieszone w rządzie. »

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać prostszy odtwarzacz wideo

E-maile: PM OK, aby ewakuować zwierzęta

W drugim e-mailu ten sam dyrektor generalny wysłał następnego dnia e-mail do dyrektora generalnego Virgin, mówiąc, że pani Harrison ma pełne poparcie rządu dla jej interwencji.

Wymiana brzmiała: „Lokalna reprezentantka Trudy Harrison (wiceprezes Boris Johnson i nr 10) zapytał mnie wczoraj wieczorem, czy moglibyśmy zapewnić transport dla pana Bena Farthinga i uratować jego zwierzęta i inne osoby z Kabulu… Powiedziała sekretarz ds. transportu Udzieli wszelkiej potrzebnej pomocy.

READ  Taktyka: Polska w barwach podstawowych - 2022-12-03 10:00

„Jest to sytuacja wspierana przez rząd i oczywiście niezwykle wrażliwa, mam nadzieję, że zwróci ci to uwagę na wypadek, gdybyś sam chciał sobie z tym poradzić”.

Pani Harrison powiedziała Sky News, że pełniła funkcję posła do parlamentu w okręgu wyborczym. Żaden z jego wyborców nie był bezpośrednio zaangażowany w eksmisję.

Doradca premiera wysłał również e-mail do dyrektora generalnego Virgin, Shay’a Weissa, bezpośrednio 24 sierpnia, dzień wcześniej, zadzwonił do firmy czarterowej, aby pomóc w znalezieniu samolotu zastępczego.

„Chcemy wziąć udział we wczesnych przygotowaniach, ponieważ jest to znacznie bardziej złożony i ważny proces” – powiedziała Harrison.

Stwierdziła również, że brytyjskie Ministerstwo Obrony będzie wymagać określonych kodów lotów i że „mamy wielką nadzieję” [they] Będzie dostępny, pod warunkiem skutecznego procesu, który nadaje priorytet tym, którzy tego najbardziej potrzebują”.

Sky News rozumie, że lot czarterowy, który pani Harrison próbowała zorganizować 25 sierpnia, został sfinansowany przez amerykańskiego filantropa i aktywistę.

Zwierzęta, którymi opiekowało się w Afganistanie Stowarzyszenie Dobroczynne Nawzad, prowadzone przez Paula „Ben” Farthinga, zostały ostatecznie przetransportowane samolotem dostarczonym przez odrębną polską wypożyczalnię, a personel uciekł drogą lądową.

Pani Harrison powiedziała Sky News: „Asystowałam Pen Farthingowi i Nowzadowi jako członek parlamentu w odpowiedzi na prośby o pomoc ze strony wielu wyborców Copelanda.

„Ponad 40 wyborców skontaktowało się ze mną bezpośrednio zeszłego lata, prosząc o moje wsparcie dla personelu stowarzyszenia i zwierząt.

„W ramach moich wysiłków, aby im pomóc, skontaktowałem się z pilotem w moim okręgu wyborczym w celu uzyskania porady”.