Bluesowi daleko do kalkulacji

W szczególności, dotknięta zerowymi punktami Yana Chocinanda w uderzeniu młotkiem i długotrwałą kontuzją Toma Campagne, reprezentacja Francji zajmuje dziewiąte miejsce w rankingu drużynowym mistrzostw Europy. Tylko Laëticia Bapté, która zajęła trzecie miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki, uśmiechnęła się do trójkolorowej delegacji.

Francuska drużyna lekkoatletyczna ma kłopoty w Chorzaux. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy, organizowane w ramach Igrzysk Europejskich, rozpieszczają reprezentację Francji. Po zakończeniu pierwszego dnia zmagań na siódmym miejscu, do czego przyczyniły się trzecie miejsca w rzucie dyskiem kobiet Meliny Robert-Michonne oraz w skoku o tyczce mężczyzn Thibaut Collett, The Blues nie utwierdzili się w drugiej tercji programu .

Trójkolorowa delegacja od początku dostała dwa mocne ciosy, a Jan Chosen nie przeszedł próby podczas zawodów młotem mężczyzn. W następstwie Tom Campan zranił się w ścięgno podkolanowe i po dwóch pierwszych próbach gryzienia wolał rzucić ręcznik. Ze swojej strony Margot Chevrier zajęła tylko ósme miejsce w skoku o tyczce kobiet ze sztangą o długości 4,40 metra. W biegu na 110 m przez płotki Pascal Martinot-Lagarde był nie lepszy niż czwarty z czasem 13’58.

Chrzciciel odpowiedział, że obecne są również sztafety 4x100m

Ze swojej strony Léna Kandissounon zajęła szóste miejsce na 800 m z czasem 3’01”03 i podzieliła punkty z Włoszką Eloisą Coiro, która ukończyła bieg w tym samym czasie co Habs z różnicą jednej tysięcznej sekundy. Tymczasem Laëticia Bapté pozwoliła The Blues utrzymać głowę w górze podczas biegu na 100 metrów przez płotki. Mistrzyni Francji w triathlonie halowym w biegu na 60 m przez płotki zajęła trzecie miejsce z czasem 12”82, zdobywając cenne punkty dla trójkolorowej delegacji. Romain Mounet zajął ósme miejsce na 1500 m z czasem 3’39”17, a Jordan Johsem nie lepszy niż 10. w rzucie dyskiem mężczyzn z najlepszym wynikiem 57,99 m. Z najlepszą próbą 12,92 m Elionis Guillaume zajął 11. miejsce w trójskoku kobiet.

READ  Merkato | Mercato - ASSE: Po Rosji powstały dwa duże projekty zakupu klubu!

To samo miejsce było dla Camille Serrey w biegu na 400 m przez płotki kobiet w 56”99, ale także dla Clémenta Ducosa w biegu 50×29 mężczyzn. Pod koniec drugiego dnia kobieca sztafeta 4 x 100 m prowadzona przez Carol Zahi uzyskała szósty najlepszy wynik w 43”62. Wśród mężczyzn Blues Ryana Zeze i Jimmy’ego Vicauta zdominowali swoją serię w 38′ ’51, potem przegrali tylko z Niemcami i Włochami. Podczas gdy do rozegrania w niedzielę pozostało jeszcze dwanaście meczów, Włochy wyraźnie przodują z 294 punktami, wyprzedzając Polskę (258,5) i Niemcy (256,5). zajmują dziewiąte miejsce z 204 punktami, wyprzedzając o 43 punkty Norwegię, która spadła do pierwszego stopnia.