Blues zdominował Australię w Vancouver, pierwsza próba Antoine’a Duponta

Antoine Dupont po raz pierwszy wystartował we francuskiej drużynie siódemek rugby, a drużyna Blues pokonała Australię (31-5) w sobotni wieczór podczas trzeciego i ostatniego meczu grupowego tego turnieju w Vancouver. Podopieczni Jerome’a Dareta odnieśli trzecie zwycięstwo w tej samej liczbie meczów, po wczorajszym zwycięstwie nad Stanami Zjednoczonymi (24–12) i Samoa (40–7), a następnie od soboty do nocy grali w ćwierćfinale z Irlandią. Czwartek. Niedziela (4:28).

Trzy z trzech dla The Blues

The Blues zakwalifikowali się już po tych początkowych zwycięstwach, dlatego Darrett zmienił skład w trzecim i ostatnim meczu grupowym, dając Dupontowi, który w pierwszych dwóch meczach zagrał zaledwie trzy minuty, szansę na pokazanie więcej. Nie przegapił tej okazji: najpierw zaktywizował obronę, odzyskując piłkę po ziemi (jego druga), a następnie w pierwszej niebieskiej próbie odnalazł swojego skrzydłowego Aarona Grandediera Nkananga, który sprytnie podał z wyskoku. Na swojej linii skrzydłowy znalazł w środku Rayana Al-Rabbaja i objął prowadzenie (7-0, 5). W ostatniej minucie przed przerwą kolejna dobra akcja Duponta i Williama Irajohy stworzyła przewagę, która wysłała do testu Grandidire'a Nkananga (12-0, 7).

Wracając po przerwie Piłkarz Roku FIFA 2021 miał kolejną ucztę, aby w wieku 7 lat oddać się pierwszej próbie dla francuskiej drużyny i nieznacznie powiększyć prowadzenie (17-0, 8). Dupont zakończył swój dzisiejszy występ wykonaniem kontrataku po dwóch minutach na swoim 22. miejscu. Następnie Francuzi strzelili czwartą próbę na 100 metrów, którą zakończył Esteban Capela. Zanim zawyła syrena, Jordan Sivo podwyższył wynik (31-5, 15), a honor australijskiej drużyny ratował w międzyczasie Henry Palmer.