Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bliźnięta, najpiękniejszy deszcz spadających gwiazd w tym roku na zdjęciach

Jeśli przegapiłeś szczyt aktywności Gemini, oto niektóre z najpiękniejszych obrazów roju meteorów, które przekonają Cię do ich oglądania co roku!

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] Niesamowity meteor widziany z kosmosu
Oto niezwykły sposób fotografowania gwiazd: obserwuj, jak wchodzą w atmosferę Ziemi z kosmosu na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Oto najpiękniejsze zdjęcia, które udało nam się dostrzec Internet Liczny – i niestety wciąż nieznany – rój meteorytów Bliźnięta.

Chociaż aktywność tego bardzo pięknego deszczu spadających gwiazd osiągnęła szczyt w nocy z 13 na 14 grudnia, wciąż można go zaskakująco przeniknąć w ciemność długich nocy nocy.zima Dla tych, którzy nie mogą umieścić nos na zewnątrz, z braku Prognoza pogody pobłażliwy lub dlatego, że alarm nie zadzwonił. Z pewnością co godzinę będzie ich trochę mniej, ale to wystarczy, aby przy kilku okazjach zachwycić. Co robi tyle dobrego w tej ponurości? pora roku.

ten Bliźnięta Jest to jedna z uroczystości, której nie można przegapić każdego roku, gdy zbliża się zima. Dodatkowo w 2021 roku Kometa wzywa się w tym tygodniu na wieczornym niebiei zawsze jest Bardzo piękne ustawienie trzech planet, które można podziwiać o zmierzchu : WenusFascynujące , Jowisz A między tymi dwoma, mniej musujące, Saturn.

Na zdjęciu: Poszukiwanie Bliźniąt w górach Caracas

Artykuł Jean-Baptiste Feldmanna opublikowany 20 stycznia 2011 r.

Rój spadających gwiazd Geminidów osiągnął swój szczyt w grudniu ubiegłego roku. Fotograf Babak Tavrichi wybrał ośnieżone szczyty swojego kraju, Iranu, aby uchwycić ulotny wpływ tych szczytów. spalanie Z tego niebiańskiego pyłu.

READ  NASA bada istnienie kłębka drutu na Marsie

rój meteorów Bliźnięta Jest to jeden z bardziej regularnych, ale jest znacznie mniej znany niż te z Perseidy. Jeśli drugi przyciąga oczy Dla wielu obserwatorów powodem jest po prostu to, że dobrze jest mieć miejsce podczas tych morderczych sierpniowych nocy. Maximum Geminid pojawia się w nocy z 13 na 14 grudnia, a mniej chętnych kładzie się na trawie, aby go podziwiać! Ale kiedy kochasz, nie licz. Być może tak powiedział sobie irański astrofotograf Twoje drzwi ocierają się o mnie, członek grupy Bliźniak (świat nocą) Podobnie jak Tamas Ladani, którego niedawno dali Wam niesamowite zdjęcieanalemma, coroczny taniec słońca.

Dlatego Babak Tafrishi postanowił wspiąć się na góry Caracas w sercu Iranu, których najwyższy szczyt wznosi się na 3900 metrów nad poziomem morza. Jeśli wybierzesz ten rodzaj wyprawy polarnej, to dlatego, że wiesz, że będzie tam najczystsze i najciemniejsze niebo. Stopy w śniegu, palce u nóg zaciśnięte metal Zamarznięty z fotograficznego pudełka, oszołomiony obserwator musi tylko mieć nadzieję, że pośrodku niezliczony gwiazdy są Fotografia.

Kryształowe Niebo

Pod twoimi drzwiami mój pędzel jest sławny Gwiazdozbiór Wielkiej Niedźwiedzicy Który stoi z 7 wyraźnymi gwiazdami. Ich aranżacja szczególnie przypomina jeden z jego innych, mniej poetyckich przezwisk, Wielkie Przeznaczenie. trzeci Konstelacja Z nieba w pasie Wielki Wóz słynie z tego, że nigdy nie kładzie się, gdy ogląda się go z Szerokość powyżej 41°N; Następnie mówimy o konstelacji oceanicznej. ten asteryzm W plamach centrum galaktycznego regularnie przez Astronomowie sprawdzićistnienie dogłębnie, jak miało to miejsce ostatnio w przypadku głębokie badanie dziedzictwa Zrobione przez Teleskop Kanada – Francja – Hawaje.

Babak Tafrishi nie pojechał na marne. Piękna Geminid przybyła w samą porę, aby upiększyć swój niebiański wizerunek. Podobnie jak jego kongenery, ten drobny pył jest w trakcie pochłaniania górnej części atmosfera pochodzi zasteroida 3200 samochód turystyczny Który może być tylko jednym kometa Tymczasowo śpi, jak Sheila. Szczęśliwy, Babak Tafrishi powraca z oczami wypełnionymi gwiaździstą czystością, tak miękką, jaką można podziwiać z dala od wszystkich. zanieczyszczenie światłem.

READ  James Webb prawie uchwycił idealny pierścień Einsteina

Rozszerzenie domu! #LeMagFutura

Odliczanie rozpoczęło się, a przygoda wkrótce się skończy… Masz czas do piątku 17.12., aby zamówić swoją kopię Mag Futura w przedsprzedaży i otrzymać ją w podglądzie na swoją skrzynkę pocztową! Jesteśmy na początku drogi!

Czym jest Mag Futura? Przegląd ponad 200 stron, 4 dossier dotyczące nauki, które będą świętować 2022, Żadnych fałszywych wiadomości, tylko nauka !

Dlaczego ważne jest, aby wspierać nas do ostatniej chwili?

  • Aby odnieść sukces w ostatecznym formacie, zgodnie z Twoimi oczekiwaniami: Bogaty w komiksy edukacyjne, wspaniałe ilustracje i pomysłowe samouczki (docelowo: 2500 przedsprzedaży)
  • Udostępnić naukę całemu światu i zakazać fałszywych wiadomości!
  • Aby udowodnić, że dziennikarstwo ma przed sobą świetlaną przyszłość (z 4 000 przedsprzedaży: Mag Futura wychodzi w kioskach i księgarniach).
  • Aby dać nam nadzieję na przyszłość i zapewnić przyszłość projektu Mag Futura.

jednodniowe spotkanie Ulule wesprze projekt ! Bardziej niż kiedykolwiek liczymy na Ciebie!

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?