Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Blinken gra Neila Younga w barze w Kijowie w hołdzie walce Ukraińców

Blinken gra Neila Younga w barze w Kijowie w hołdzie walce Ukraińców

Antony Blinken spędził we wtorek chwilę relaksu, wygłaszając przesłanie polityczne. Szef amerykańskiej dyplomacji, miłośnik gitary i rocka, zagrał we wtorek wieczorem Rocking w wolnym świecieNapisane przez Neila Younga w barze w Kijowie, na cześć walki Ukraińców z inwazją Rosji.

Antony Blinken niespodziewaną wizytą w stolicy Ukrainy, gdzie w dalszym ciągu okazywał wsparcie USA dla Ukrainy w obliczu „rosyjskiego agresora”, zakończył intensywny dzień oficjalnych spotkań, m.in. z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim, gdzie pełnił rolę mediator. Gitaruj i nuć legendarną piosenkę w piwnicznym barze Barman Dictat.

„Duża część świata jest z tobą”

„Wiem, że to bardzo trudny czas Wasi żołnierze i wasi obywatele, zwłaszcza na północnym wschodzie, w Charkowie, bardzo cierpią. Ale muszą wiedzieć, wy musicie wiedzieć, że Stany Zjednoczone są z wami, że duża ich część świat jest z tobą.”

W towarzystwie grupy muzyków punkowych i jazzowych dodał 19,99 sekundy: „Walczą nie tylko o wolną Ukrainę, ale także o wolny świat, a wolny świat jest po waszej stronie”.

Barman Diktat to jeden z kilku podziemnych barów w centrum Kijowa, tuż przy głównej ulicy Kreszczatyk, niedaleko słynnego Majdanu.

Spotkanie z działaczami antykorupcyjnymi

Sekretarz stanu USA skosztował już pizzy wraz ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Dmytrem Kulebą w pizzerii założonej przez weterana wojny z Rosją, następnie przechadzał się po Majdanie, zanim poszedł do kawiarni, aby porozmawiać z działaczami antykorupcyjnymi.

Wizyta Antony’ego Blinkena ma na celu zapewnienie kraju o pomocy wojskowej Waszyngtonu i przesłanie sygnału, że „Rosja patrzy wstecz, podczas gdy Ukraina patrzy w przyszłość”, jak wynika z przemówienia, które wygłosił we wtorek w Kijowie dla studentów Politechniki.

READ  NATO z kolei ostrzega, że ​​wkrótce nastąpią „nowe ataki”.