Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bill Cosby uznany za winnego napaści seksualnej na nastolatkę prawie 50 lat później

Bill Cosby wpadł w swoją przeszłość. We wtorek ława przysięgłych w sądzie w Kalifornii uznała aktorkę, upadłą gwiazdę amerykańskiej telewizji, winną napaści seksualnej na nastolatkę w 1975 roku, gdy miała 16 lat. Judy Huth, obecnie 64-letnia, otrzyma 500 000 dolarów odszkodowania.

Ta cywilna decyzja kończy jedno z niedawnych postępowań sądowych przeciwko byłemu aktorowi, obecnie 84-letniemu, który został oskarżony o różne napaści seksualne przez dziesiątki kobiet.

Bill Cosby został uwięziony w 2018 roku po tym, jak został skazany w innej sprawie w Pensylwanii Wydany w czerwcu 2021 Po obaleniu wyroku skazującego za błąd proceduralny. Nie brał udziału w dwutygodniowych rozprawach w sądzie w Santa Monica.

Pałac Playboya

Judy Huth powiedziała podczas procesu, że aktor, który przez lata grał idealnego ojca w serialu Pokaz CosbyZmusił go do wypicia dużej ilości alkoholu, zanim zabrał swojego przyjaciela Hugh Hefnera do rezydencji Playboya i napastował go seksualnie w sypialni w rezydencji.

Adwokaci Billa Cosby’ego zaprzeczali jakimkolwiek napaściom ze strony ich klienta i kwestionowali wydarzenia opisane przez skarżącego, który zaczął od stwierdzenia, że ​​fakty miały miejsce w 1974 roku i nie podjęto żadnych działań kryminalnych, ponieważ Judy Huth zgłosiła się na policję po przedawnieniu. wygasły.

W sumie około 60 kobiet publicznie oskarżyło Billa Cosby’ego o bycie seksualnym drapieżnikiem, który przez dziesięciolecia używał alkoholu i środków nasennych, by znęcać się nad swoimi ofiarami.

Ten ostatni zawsze zaprzeczał, twierdząc, że stosunki seksualne zostały zatwierdzone.

READ  Miss France jest absolutną fanką