Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bilet do kosmosu został odcięty za 28 milionów dolarów

Organizowane przez Blue Origin aukcje rezygnacji z miejsca w trakcie lotu kosmicznego zakończyły się w połowie lipca. Te aukcje, które miały trafić w kosmos, zakończyły się kwotą 28 milionów dolarów.

28 milionów dolarów. To ostateczna kwota, jaką osoba fizyczna zapłaciłaby za miejsce w kapsule kosmicznej, którą Blue Origin zbudował na lot suborbitalny 20 lipca. Tożsamość zwycięzcy pozostaje na razie tajemnicą: powinna zostać ujawniona w nadchodzących tygodniach, według komunikat Z Blue Origin 12 lipca.

To miejsce zostało zakupione w Ramy aukcji organizowane przez Blue Origin, która zakończyła się 12 czerwca po kilku tygodniach rywalizacji i na określonych warunkach. Przez długi czas ograniczali 4 miliony dolarów, zanim doświadczyli nagłego przyspieszenia rozrostu domu, z sumą pomnożoną przez siedem.

Czterech pasażerów na ten pierwszy lot

Zwycięzca tej aukcji nie pojedzie sam 20 lipca. W samolocie w kapsule, która może pomieścić łącznie sześciu pasażerów, zasiądą jeszcze trzy osoby: od 7 czerwca znamy tożsamość dwóch z pozostałych trzech pasażerów: to jest Amerykański miliarder Jeff Bezos, założyciel Amazon i Blue Origin, a także jego brat Mark. Czwarta czwarta nie jest jeszcze znana.

Posiadanie Jeffa Bezosa w rakiecie, która wcześniej nikogo nie poruszyła, jest względnym problemem, nawet jeśli tylko dla akcjonariuszy Amazona. Jednak kapsuła i rakieta New Shepard przeszły dużą kampanię testową od 2015 roku, a 15 lotów ogólnie poszło dobrze. Jedyne odstępstwo: podczas pierwszego lotu rakieta rozbiła się w drodze powrotnej, ale nie kapsuła.

Nowy Shepard
Główne etapy Podróży Nowego Pasterza. // Źródło: Niebieskie pochodzenie

Les passagers de Blue origin vivront une exérience wyjątkowo, mais courte, de quelques minutes: en effet, la capsule, en franchissant la ligne de Kármán (une limite établie par Convention qui sépare l’espace de l’atmosphère) effectuera une pendant effect tra kilka minut. W międzyczasie rakieta powróci na Ziemię. Kapsuła, która później odpocznie, jest spowalniana przez spadochrony.

READ  Covid-19: Jak wytresowano pszczoły do ​​wykrywania wirusa w kilka sekund

Na pokładzie widok zapowiada się wyjątkowo dla czwórki pasażerów – którzy będą wtedy astronautami. Oprócz niezwykłej panoramy Ziemi, w szczególności pasażerowie będą mogli przez kilka minut odczuć mikrograwitację. Blue Origin ma teraz miesiąc na zakończenie tej podróży, a podróżnicy szykują się, aby wszystko było w porządku.

Zobacz świat zPrzestrzeń

Udostępnij w mediach społecznościowych

Kontynuacja wideo