Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bilbao nie otrzyma euro, a Dublin ma wątpliwości

W środę 21 kwietnia organizatorzy Kraju Basków ogłosili w oświadczeniu, po otrzymaniu wiadomości od UEFA w dniu wycofania się miasta-gospodarza Kraju Basków, że na stadionie San Mames w Bilbao nie będzie meczów Euro 2020. Bilbao było jednym z 12 miast-gospodarzy wybranych przez UEFA na gospodarza meczów Euro 2020 (przełożonych z 11 czerwca na 11 lipca 2021 z powodu pandemii), ale bardzo surowe warunki zdrowotne narzucone przez miasto-gospodarz Kraj Basków, aby to zapewnić wycofywał publiczność UEFA.

W długiej wypowiedzi krytykującej decyzję „z jednej strony„UEFA wycofała organizację czterech zaplanowanych meczów w San Mames (trzy mecze grupowe w Hiszpanii i runda 16.). Baskijscy organizatorzy wyrazili niezadowolenie.

Nie będziemy w żaden sposób kwestionować zdolności władz Kraju Basków do zarządzania i organizowania wydarzeń międzynarodowych. Nie pozostawiamy żadnych wątpliwości co do kryteriów, które zawsze były stosowane w tym projekcie od ponad sześciu lat, bo to tutaj dominuje styl baskijski: powaga, konsekwencja, profesjonalizm i odpowiedzialność ”. Odnosi się do komunikatu prasowego zamieszczonego na stronie internetowej Urzędu Miasta Bilbao.

Członkowie Bilbao ubiegający się o organizację Mistrzostw Europy 2020 zwrócili się również do Europejskiego Związku Piłki Nożnej (UEFA) o przeniesienie ich do nich „Napisz, jakich punktów kontraktu nie przestrzegaliśmy”., takie jak „Punkt umowy wskazujący na możliwość zmiany miasta gospodarza bez konsultacji, komunikowania się lub pracy z tym miastem gospodarzem”, Ale myślimy, że tak „ Nie ma przekonującego wyjaśnienia ”.

Wątpliwości Dublin

Wicepremier Irlandii Leo Varadkar ponownie przyznał w środę, że Dublin prawdopodobnie nie będzie w stanie pomieścić wystarczającej liczby osób na stadionach, aby móc zorganizować mecze piłkarskie Euro 2020 zaplanowane na lato tego lata. UEFA wymaga, aby stadiony były wypełnione w 25%, aby potwierdzić miasta-gospodarze zawodów. „Myślę, że jeśli nadal będą na to nalegać, trudno będzie kontynuować”.Pan Varadkar powiedział Radio Today FM. „Bardzo nam to zależy”., on dodał. „Po prostu uważamy, że czerwiec będzie za wcześnie”.


Też zobaczyć
Euro 2021: Osiem miast-gospodarzy zobowiązuje się do powitania publicznościJuż dwa tygodnie temu Irlandia poinformowała UEFA, że nie może spełnić minimalnego wskaźnika wypełnienia stadionu na zawody, które trwają od 11 czerwca do 11 lipca. Na stadionie Aviva w Dublinie odbywają się zazwyczaj trzy mecze w grupie E: Polska i Słowacja 14 czerwca, Szwecja i Słowacja 18 czerwca, Szwecja i Polska 23. oraz 1/8 finału.

Bary, restauracje i mniej istotne firmy pozostają tam zamknięte od Świąt Bożego Narodzenia, a podróże międzynarodowe, a nawet w kraju są ograniczone. Dublin nie jest jedynym miastem, które ryzykuje przegraną z gospodarzami na mistrzostwach Europy. Monachium jest również w gorącym miejscu, a UEFA musi w piątek ogłosić ostateczną listę miast-gospodarzy i lokalizację ewentualnego wycofania się, aby spotkania mogły się przenieść.

READ  Ligue 1: Kim jest Loïs Openda, napastnik Lens, który strzelił najszybszego hat-tricka od 50 lat?