Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Biały Dom mówi, że Joe Biden potyka się i wchodzi na scenę podczas ceremonii, jest „w porządku”

Biały Dom mówi, że Joe Biden potyka się i wchodzi na scenę podczas ceremonii, jest „w porządku”

To nie rozstrzygnie dyskusji na temat jego wieku. A Biały Dom powiedział, że 80-letni Joe Biden „ma się bardzo dobrze” po pozornie niegroźnym upadku podczas ceremonii wojskowej w czwartek w Colorado Springs w zachodnich Stanach Zjednoczonych. W przeszłości rzeczywiście to robił Potknąłem się podczas wchodzenia na pokład Air Force Onei to było Zeszłego lata spadłem na rowerze.

Demokrata, który właśnie przedstawił certyfikaty kadetom Akademii Sił Powietrznych w Kolorado, upadł do przodu, lądując na kolanach i rękach, po tym, jak najwyraźniej potknął się o czarną teczkę. „Poszło naprawdę dobrze. Na podium był worek z piaskiem, a on uścisnął dłoń” – napisał na Twitterze jego dyrektor ds. Komunikacji, Ben LaBolt.

Joe Biden, którego wiek i kondycja fizyczna są nieustannie atakowane przez niektórych jego przeciwników politycznych, następnie wstał z pomocą żołnierza u jego boku i jego ochroniarzy. Widzieliśmy, jak wskazywał na tę torbę, która wydaje się być używana do obciążenia urządzenia na miejscu zdarzenia, jakby chciał wyjaśnić, dlaczego upadło.

Dwóch na trzech Amerykanów uważa, że ​​jest za stary na drugą kadencję

Prezydent, który kandyduje w wyborach w 2024 r. przeciwko republikaninowi Donaldowi Trumpowi, uczestniczył w zakończeniu ceremonii, najwyraźniej nie będąc pod wrażeniem sezonu jesiennego. Następnie poleciał z powrotem do Waszyngtonu i wspiął się po schodach, aby dostać się do samolotu, nie zatrzymując się, by odpowiedzieć obecnym na miejscu reporterom.

W czerwcu 2022 r. poruszenie wywołało zdjęcie prezydenta przewracającego się podczas jazdy na rowerze. Po raz kolejny Joe Biden wstał i nie poniósł żadnych szczególnych konsekwencji fizycznych.

Ostatnia kontrola zdrowia Demokraty, przeprowadzona w lutym, wykazała, że ​​jest w dobrym stanie. Ale według sondaży dwie trzecie Amerykanów uważa, że ​​jest za stary, by kandydować na drugą kadencję. jego wiek

READ  Wybory parlamentarne w Hiszpanii: skrajna prawica, głosowanie korespondencyjne, odnowienie... Wyjaśniamy najważniejsze kwestie