Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kijów poinformował, że w nocy udaremnił ponad trzydzieści ataków

Kijów poinformował, że w nocy udaremnił ponad trzydzieści ataków

  • W piątek rano administracja wojskowa w Kijowie poinformowała, że ​​w nocy udaremniła ponad 30 rosyjskich ataków na miasto.I „Atak, który łączy jednocześnie drony i pociski manewrujące”. Stolica Ukrainy jest celem ataków niemal codziennie od ponad tygodnia; W czwartkowym nalocie z powietrza zginęły co najmniej trzy osoby, w tym dziecko.
  • Rosyjska obrona powietrzna zestrzeliła kilka ukraińskich dronów w pobliżu rosyjskiego miasta Kursk, w pobliżu granicy z UkrainąGubernator ogłosił w piątek rano. Region przygraniczny Kurska był regularnie bombardowany przez siły ukraińskie od początku wojny.
  • W czwartek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał europejskich przywódców do zwiększenia poparcia dla Ukrainy, podczas bezprecedensowego szczytu w Mołdawii, małym kraju, który również żyje w strachu przed rosyjską agresją. Wykorzystał platformę, jaką stworzyło drugie spotkanie europejskiej grupy politycznej, aby zdecydowanie opowiedzieć się za przystąpieniem jego kraju do NATO i Unii Europejskiej.
  • Moskwa poinformowała w czwartek, że siły ukraińskie próbowały„podbić” Region Biełgorod, Rosja Przeprowadzono brutalne strajki, raniąc jedenaście osób, zwłaszcza w przygranicznym mieście Czepkino.
  • A Emmanuel Macron powiedział w czwartek, że na tym etapie nie widzi, kto „pomocna rozmowa” Ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Władimirem Putinem. W najbliższym czasie Ukraina powinna otrzymać gwarancje bezpieczeństwa „mocniejszy, namacalny i bardzo wyraźny” Prezydent Francji nalegał na lipcowym szczycie NATO.
  • Polska i Holandia ogłosiły plany szkolenia ukraińskich pilotów na myśliwcach F-16. Warszawa, która ma ” Niektóre „ Systemy obrony powietrznej Patriot zaprosiły inne kraje posiadające te systemy do udostępnienia ich Ukrainie.
  • Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła się „martwić się” the „wolniej” Realizacja umowy zezwalającej na eksport ukraińskiego zboża przez Morze Czarne. — powiedział w czwartek rzecznik sekretarza generalnego „Widmo inflacji cen żywności”.
  • W czwartek Agence France-Presse złożyła hołd dziennikarzowi Armandowi Soldinowi, który 9 maja zginął od pocisku rakietowego na Ukrainie. Miał 32 lata. Wśród obecnych dygnitarzy byli minister kultury Rima Abdelmalik, ambasador Ukrainy Vadym Omelchenko oraz przedstawiciele mediów.
READ  Szkocja. Procesja krok po kroku z trumną Elżbiety II w niedzielę

Znajdź nasz wczorajszy live klikając w ten link.

deszyfrowanie. W Kiszyniowie Ukraina i Mołdawia domagały się jego szybkiego wejścia do Unii Europejskiej

raportowanie. Ostatnie bitwy w piekle „Verdun Ukraina” dobiegają końca.

deszyfrowanie. Rośnie napięcie na Morzu Czarnym

deszyfrowanie. Proponując zapewnienie bezpieczeństwa Ukrainie, Emmanuelowi Macronowi nie udaje się zintegrować tego kraju z NATO

deszyfrowanie. Impas Władimira Putina i rosyjska flegma po atakach dronów na Moskwę

deszyfrowanie. Jewgienij Prigogne, przywódca milicji Wagnera i dynamit państwa rosyjskiego

realistyczny. Światowe odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania