Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kijów poinformował, że w nocy udaremnił ponad trzydzieści ataków

Kijów poinformował, że w nocy udaremnił ponad trzydzieści ataków

  • W piątek rano administracja wojskowa w Kijowie poinformowała, że ​​w nocy udaremniła ponad 30 rosyjskich ataków na miasto.I „Atak, który łączy jednocześnie drony i pociski manewrujące”. Stolica Ukrainy jest celem ataków niemal codziennie od ponad tygodnia; W czwartkowym nalocie z powietrza zginęły co najmniej trzy osoby, w tym dziecko.
  • Rosyjska obrona powietrzna zestrzeliła kilka ukraińskich dronów w pobliżu rosyjskiego miasta Kursk, w pobliżu granicy z UkrainąGubernator ogłosił w piątek rano. Region przygraniczny Kurska był regularnie bombardowany przez siły ukraińskie od początku wojny.
  • W czwartek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał europejskich przywódców do zwiększenia poparcia dla Ukrainy, podczas bezprecedensowego szczytu w Mołdawii, małym kraju, który również żyje w strachu przed rosyjską agresją. Wykorzystał platformę, jaką stworzyło drugie spotkanie europejskiej grupy politycznej, aby zdecydowanie opowiedzieć się za przystąpieniem jego kraju do NATO i Unii Europejskiej.
  • Moskwa poinformowała w czwartek, że siły ukraińskie próbowały„podbić” Region Biełgorod, Rosja Przeprowadzono brutalne strajki, raniąc jedenaście osób, zwłaszcza w przygranicznym mieście Czepkino.
  • A Emmanuel Macron powiedział w czwartek, że na tym etapie nie widzi, kto „pomocna rozmowa” Ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Władimirem Putinem. W najbliższym czasie Ukraina powinna otrzymać gwarancje bezpieczeństwa „mocniejszy, namacalny i bardzo wyraźny” Prezydent Francji nalegał na lipcowym szczycie NATO.
  • Polska i Holandia ogłosiły plany szkolenia ukraińskich pilotów na myśliwcach F-16. Warszawa, która ma ” Niektóre „ Systemy obrony powietrznej Patriot zaprosiły inne kraje posiadające te systemy do udostępnienia ich Ukrainie.
  • Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła się „martwić się” the „wolniej” Realizacja umowy zezwalającej na eksport ukraińskiego zboża przez Morze Czarne. — powiedział w czwartek rzecznik sekretarza generalnego „Widmo inflacji cen żywności”.
  • W czwartek Agence France-Presse złożyła hołd dziennikarzowi Armandowi Soldinowi, który 9 maja zginął od pocisku rakietowego na Ukrainie. Miał 32 lata. Wśród obecnych dygnitarzy byli minister kultury Rima Abdelmalik, ambasador Ukrainy Vadym Omelchenko oraz przedstawiciele mediów.
READ  Grammon został zabity w mieście Araukaria, a dwóch mężczyzn zostało oskarżonych

Znajdź nasz wczorajszy live klikając w ten link.

deszyfrowanie. W Kiszyniowie Ukraina i Mołdawia domagały się jego szybkiego wejścia do Unii Europejskiej

raportowanie. Ostatnie bitwy w piekle „Verdun Ukraina” dobiegają końca.

deszyfrowanie. Rośnie napięcie na Morzu Czarnym

deszyfrowanie. Proponując zapewnienie bezpieczeństwa Ukrainie, Emmanuelowi Macronowi nie udaje się zintegrować tego kraju z NATO

deszyfrowanie. Impas Władimira Putina i rosyjska flegma po atakach dronów na Moskwę

deszyfrowanie. Jewgienij Prigogne, przywódca milicji Wagnera i dynamit państwa rosyjskiego

realistyczny. Światowe odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania