Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Białoruski prezydent oskarżył Warszawę o chęć „przeniesienia ukraińskich terytoriów do Polski”.

Białoruski prezydent oskarżył Warszawę o chęć „przeniesienia ukraińskich terytoriów do Polski”.

„data-script=”https://static.lefigaro.fr/widget-video/short-ttl/video/index.js” >

Po niedzielnych wypowiedziach Aleksandra Łukaszenki Kijów potępił „daremne próby” „wbicia klina” między Ukrainę a jej polskich sąsiadów.

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko oskarżył Warszawę o faworyzowanie.Zmieniające się terytoriaZ zachodniej Ukrainy do Polski dzwonił „Gorszący“, w najbliższą niedzielę, 23 lipca, podczas spotkania ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Władimirem Putinem w Sankt Petersburgu (Rosja). Ten ostatni wypowiedział się w podobny sposób w piątek, co rozzłościło Warszawę.pośpiechNastępnego dnia rosyjski ambasador wykluczył te zapowiedziprowokacyjny„.

Szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kuleba potępił niedzielę.Daremne wysiłki„celowo”Wbij klin między Kew a Warszawę„.”W przeciwieństwie do Rosji, Polska i Ukraina nauczyły się [les enseignements, NDLR] Historia zawsze będzie jednomyślnie przeciw rosyjskiemu imperializmowi i jego lekceważeniu prawa międzynarodowego— zapewnił ukraiński minister na Twitterze.

Wagner „Prosi o wyjazd na zachód”

Było to pierwsze spotkanie prezydentów Rosji i Białorusi od czasu powstania Wagnera z końca czerwca, w którym według Kremla pośredniczył Aleksander Łukaszenka, pełniąc rolę mediatora. Od tego czasu część myśliwców Wagnera wylądowała na białoruskiej ziemi.

Aleksander Łukaszenka zobowiązał się także Władimirowi Putinowi.zapisaneWagner napisał w swoim Country Center: „kontrola„Sytuacja.”Zaczęli nas męczyć. pytają”idź na zachód” (…), w Warszawie, Rzeszowie– zapowiedział początkowo białoruski prezydent swojemu rosyjskiemu przeciwnikowi, który wywołał lekki uśmiech.Ale oczywiście, jak się umówiliśmy, trzymam je w centrum Białorusi„Dodał jednak”Są w złym nastroju„.”Kontrolujemy to, co się dziejeZ Wagnerem zdobył bramkę.

„data-script=”https://static.lefigaro.fr/widget-video/short-ttl/video/index.js” >