Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Białoruska sprinterka Kristina Simanuskaya mówi, że czuje ulgę, że jest w Polsce

Wysłany dnia:

Białoruska sprinterka Kristina Simanuskaya po raz pierwszy rozmawiała z dziennikarzami w czwartek (5 sierpnia) w Warszawie, gdzie schroniła się. 24-latek poleciał do Warszawy w środę w obawie o swoje bezpieczeństwo, po skrytykowaniu wyborów swojej delegacji.

Z naszym korespondentem w Warszawie, Sarah Bagaloglo

ja czuję się lepiej Że jestem w Polsce, czuję się bezpiecznie, mam duże wsparcie, mój mąż jest w drodze, aby do mnie dołączyć Mówi Christina Simanuskaya.

W obecności kilku dziennikarzy iw obecności ważnego urządzenia zabezpieczającego 24-letni Sprinter wydawał się zrelaksowany. Po kilku dniach napięcia Christina Simanuskaya wróciła do gróźb swoich delegatów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.

ja Kiedy byłem w wiosce olimpijskiej, członkowie mojej delegacji przyszli do mnie i powiedzieli mi, że jestem ranny i że powinienem wracać na Białoruś. Powiedzieli mi, że jeśli tego nie zrobię, mogę mieć problemy z powrotem do domu. Moja babcia odebrała mnie w drodze na lotnisko w Tokio : „Nie wracaj do domu, tak źle mówią o tobie w telewizji, mówią, że masz problem psychiczny, więc możesz zostać wysłany do szpitala lub do więzienia”.. ja

Akredytacja białoruskiego trenera zawieszona

Jednocześnie w piątek cofnięto uznanie dwóch trenerów białoruskiej delegacji na igrzyska olimpijskie w Tokio.


ja W związku ze sprawą Christiny Simanuskaya MKOl powołał komisję dyscyplinarną, aby wyjaśnić, co się stało i rolę, jaką odegrali trenerzy Artur Shimak i Jurij Mysevich. ”, wyjaśnił organizacja olimpijska na swoim koncie na Twitterze.

Sprinter powiedział, że nie rozumie, w jaki sposób kwestia sportu może stać się tak polityczną kwestią. Jednak Kristina Simanuskaya zaoferowała swoją pomoc każdemu białoruskiemu sportowcowi, który chciał opuścić kraj. 24-latek ma nadzieję kontynuować karierę sportową i pewnego dnia wrócić na igrzyska olimpijskie.

READ  AVIA wprowadza 7 nowych stacji paliw w Polsce