Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Białoruska lekkoatletka Kristina Simanuskaya przyjeżdża do Polski

Wysłany dnia:

Samolot z sprinterką Christiną Simanuską, która krytykowała swoich trenerów podczas igrzysk w Tokio, wylądował w Polsce w środę wieczorem i otrzymał wizę humanitarną. Sportowiec odmówił powrotu do swojego kraju z obawy o swoje bezpieczeństwo.

Ona może oddychać. Białoruski sprinter olimpijski, który nie chciał wracać do ojczyzny, wylądował w Polsce z Tokio po zatrzymaniu w Wiedniu przez polskie służby dyplomatyczne. Warszawa Wiza humanitarna Jak również do męża, który uciekł na Ukrainę. Wizyta w obecności kilku dziennikarzy.

Christina Simanuskaya powiedziała w niedzielę, że byłaby zagrożona, gdyby wróciła na Białoruś po tym, jak skrytykowała krajową federację lekkiej atletyki po kontrowersji na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Grożenie przymusową deportacją Na Białorusi 24-latek początkowo planował bezpośredni lot z Tokio do Warszawy, ale w ostatniej chwili zmienił trasę. W Wiedniu, gdzie wylądowała po południu, na Krystynę Simanuską czekał czarny pojazd, a za nim dwa radiowozy. o tym “ Dbaj o swoje bezpieczeństwo Wyjaśnił, że austriacki minister spraw zagranicznych Magnus Brunner, który przyszedł mu na spotkanie, wyjaśnił.

Sportowiec nie zabierał głosu, gdy wyjeżdżał z Tokio lub wyjeżdżał do Wiednia, ale według probiałoruskiej opozycji ma przemawiać w Warszawie w czwartek.

« Christina Simanoukaya ma się dobrze i czuje się bezpiecznie Urzędnik Białoruskiej Fundacji Solidarności Sportowej powiedział naszemu korespondentowi w Warszawie. Sarah Bagaloglo. Stowarzyszenie pomogło młodej kobiecie przyjechać do Polski. Ze swojej strony Warszawa, która zarządza liczną diasporą białoruską, powitała przybycie młodej kobiety. “ Kraj nadal okazuje solidarność i wsparcie Kilka minut po wylądowaniu samolotu napisał na Twitterze urzędnik polskiego MSZ.

Warszawa, skazany” Próba porwania W ramach białoruskiego reżimu obiecał, że sportsmenka będzie mogła kontynuować karierę na polskiej ziemi, jeśli zechce.

Nieznajomy nagle zwrócił moją uwagę

Nieznana ogółowi społeczeństwa i rozważna w polityce Christina Simanuskaya nagle zwróciła na siebie uwagę, a kwestia ta zdominowała dodatkowe wiadomości sportowe o Igrzyskach w Tokio w ostatnich dniach.

READ  W kopalni soli w Polsce Kovid leczył pacjentów po pacjentach śmiesznym ziarnem

Sprinter została skrytykowana za chęć zmuszenia federacji lekkoatletycznej swojego kraju do udziału w sztafecie 4x400m, początkowo musiała biegać na 100m i 200m, na co byłem zły.

Obawiając się, że zostanie uprowadzona i uwięziona, jeśli wróci na Białoruś, Christina Simanuskaya szukała pomocy w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim (MKOl) i ochrony policyjnej podczas pobytu na lotnisku Tokio-Haneda.

Schronił się w polskiej ambasadzie w stolicy Japonii, podczas gdy MKOl wszczął oficjalne śledztwo.

Zapytaj więcej : Polska, ostoja antybiałoruska (duży raport)

(Z AFP)