Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bezpośrednio – wojna na Ukrainie: Rosja przestała transportować ropę do Polski

Bezpośrednio – wojna na Ukrainie: Rosja przestała transportować ropę do Polski

Wołodymyr Zełenski, który stał się twarzą ukraińskiego ruchu oporu na całym świecie, postawił sobie za cel pokonanie rosyjskiego giganta. „W tym roku”. „Jeśli partnerzy dotrzymają słowa i dotrzymają terminów, czeka nas nieuniknione zwycięstwo”.Popołudnie powiedział podczas konferencji prasowej z okazji pierwszej rocznicy rosyjskiej inwazji. „Jeśli generał (i znak szefa sztabu USA) Mielle chce, żebyśmy szybciej blokowali wroga, a on musi szybko oddać broń.Dodał, siedząc w fotelu, w czarnej kurtce i spodniach khaki, a za plecami flaga i herb Ukrainy.

Przebywający z wizytą w Kijowie premier Polski Mateusz Morawiecki poinformował wcześniej, że przybyły pierwsze cztery czołgi bojowe Leopard 2 i że przybędą kolejne czołgi. „W ciągu kilku dni.” Powiedział też, że Polska „gotowy” Szkolić ukraińskich pilotów na amerykańskich F16, samolotach, o które Ukraina bezskutecznie prosiła od miesięcy.

Rano potwierdził to minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow „trudny” Do kontrataku na Rosję „W powietrzu, na lądzie, na morzu”.

READ  Korea Północna ostrzega przed nową „epidemią”