Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bezpieczeństwo.  W całej Europie armie chcą napiąć mięśnie

Bezpieczeństwo. W całej Europie armie chcą napiąć mięśnie

Polska. Pod przewodnictwem NATO

Polska jest bardziej defensywna niż kiedykolwiek przed swoimi sąsiadami z Rosji i Białorusi, z którymi dzieli kilkaset kilometrów granicy.

Sprawując władzę w latach 2015-2023 narodowi konserwatyści PiS znacząco zwiększyli wydatki w sektorze obronnym. W 2023 r. „Rząd Polski [y] Wydała 3,9% swojego PKB, Portal Informacji Gospodarczej podaje Forsal.pl, wobec 2,24% w 2021 r. Od grudnia kurs prowadzony jest przez European Pro Alliance. Wystarczająco, aby katapultować kraj na szczyt NATO: „Polska wyprzedziła Amerykę w zeszłym roku” W tej domenie Podkreśla Polskie Radio.

Według danych NATO, połowa tej koperty jest przeznaczana na sprzęt przez Warszawę. Strona informacyjna Wnętrze Komentarz Rosja grozi Polsce atakiem „Obojętność”, Ale ostrzega „Antypolonizm [de Vladimir Poutine] I staje się coraz większą obsesją.”

Szwecja „szybko ponownie się zbroi”

W Europie Północnej debata rozpoczęła się w Szwecji. Na konferencji poświęconej bezpieczeństwu, która odbyła się na początku stycznia, najwyższy szwedzki oficer wojskowy i ministrowie zwrócili się do swoich współobywateli „gotowy” Psychicznie i materialnie na wojnę w królestwie, które nie znało żadnej wojny od dwóch stuleci.

W obliczu alarmujących reakcji, zwłaszcza ze strony dzieci, lider rządu, konserwatysta Ulf Kristerson, uderzył w sedno: „Mówimy, jak jest”. Od tego czasu władze były tu i ówdzie krytykowane za ton. „Istnieje niebezpieczeństwo, że politycy zbyt wiele razy będą płakać jak wilk, a kiedy to nastąpi, ludzie się odprężą”. Następnie zaobserwowano liberalny dziennik Dagens Nyheter.

Oznacza to, że bliskość geograficzna Rosji po drugiej stronie Bałtyku, w fazie pełnej restrukturyzacji, może wyjaśniać pewną nerwowość Szwecji. Starania królestwa o członkostwo w NATO opóźniały się, zwłaszcza po rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Do Popołudniowy list, Bliżej opozycji socjaldemokratycznej jest to konieczne „Przyspieszenie zbrojenia” Upoważniając rząd do zaciągania pożyczek. Do 2028 roku budżet obronny powinien osiągnąć zaledwie 2% PKB.

READ  „Desperacki i żałosny ruch” w oczach polskiego prezydenta

Tymczasem coraz większa liczba młodych ludzi odbywa służbę wojskową (przywróconą w 2018 r.). Każda rodzina otrzymała w czasie zimnej wojny broszurę, która wskazywała, jak zdecydowanie działać w przypadku konfliktu. Zapraszamy wszystkich do zaopatrzenia się w niezbędne artykuły „Ostatnie siedem dni” Bez wody i prądu, Pamiętać Dagens Nyheter.

Dania. Królestwo „porzuciło swą ochronę”

W Danii szwedzkie ostrzeżenia początkowo były zaskakujące. „niemal paranoiczna retoryka”, Osądzono Centroprawicowy dziennik Berlingske. Potem dyskusja przybrała bardziej pesymistyczny charakter. W centrum lewa gazeta Polityka, Dowódca armii gen. broni Fleming ostrzegł narody