Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bezcenna, powieść noir w stylu Indiany Jonesa autorstwa Paula Zygmunta Milosevsky’ego

Zasłynął z filmów erotycznych, które obnażały wstydliwe tajemnice Polski. I kontynuuje uwodzenie swoją drugą powieścią o swoich przygodach, porywającą pogonią na tle zmian klimatycznych, która właśnie została opublikowana w Black River.

Z autorami odnoszącymi sukcesy jest zawsze tak samo. Z każdym nowym postem powraca to samo pytanie: jak to jest? Czy warto? Tak więc z szóstej powieści przełożonej na język francuski przez Zygmunta Milosewskiego: Bezcennyktóry właśnie pojawił się w Czarnej Rzece. W ciągu niespełna dziesięciu lat polski pisarz i scenarzysta, urodzony w 1976 roku, zdobył już wielką międzynarodową renomę. najpierw ze swoją trylogią Theodore’a Szaky’ego, nazwanego na cześć tego przygnębionego i aroganckiego prokuratora, który w wyniku prowadzonych przez niego śledztw wyobrażał sobie, że kwestionuje historię i kulturę swojego kraju.

Miłoszewski, wielki fan szwedzkiego Henninga Mankella, podobnie jak on, ma sztukę zagłębiania się w dusze rodaków z precyzją entomologa. w osób zaangażowanych (Red. Mirobole, 2013), która rozgrywa się w Warszawie, eksplorując tym samym totalitarną przeszłość Polski. tapeta prawdy (redaktor Mirobole, 2015) organizuje serię morderstw, które nękają małe średniowieczne miasteczko Sandormierz i nawiązują do starożytnych antysemickich legend, które zawsze szybko się pojawiają. Jeśli chodzi o fabułę ostatniego tomu trylogii, gniew (Black River red., 2016), której akcja toczy się w Olsztynie w północnej Polsce, a Szaky mierzy się z plagą przemocy wobec kobiet. Te trzy wielokrotnie nagradzane powieści uwodzi żywością pióra autora, bystrością jego spojrzenia, czasem okrutnym, często zabawnym, oraz mieszanką czarnego humoru i ironii.

  • bezpieczna płatność
  • bez zobowiązań
  • Prosta rezygnacja z subskrypcji
READ  Tunel płatności: podstawowe błędy pozostają