Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Besançon Jean-Claude Thevent właśnie zdobył złoty medal w Polsce podczas kolarskich mistrzostw świata

Besançon Jean-Claude Thevent właśnie zdobył złoty medal w Polsce podczas kolarskich mistrzostw świata

Wraz z kolegą z Normandii Jeremym Pereirą zdobyli tytuł mistrza świata w drużynowej jeździe na czas. I to nie jedyny zgłoszony medal.

Wypróbuj Mondial de la Petanque:
La marseillaise à pétanque 2022, sześćdziesiąta pierwsza edycja na świecie

Jean-Claude Thevent cierpi na niepełnosprawność intelektualną i trudności w nauce, ale jego życie to nie tylko jego niepełnosprawność. Jean-Claude Thevent jest bohaterem.

Wychowany w rodzinie zastępczej w młodym wieku, natychmiast pogrążył się w jeździe na rowerze. Jego przybrani rodzice prowadzą w nim garaż Jan de Gribaldi, były dyrektor sportowy ekip kolarskich, ma swoje przyzwyczajenia. Jean-Claude widzi wielu zawodowych rowerzystów przechodzących obok. To ułatwiło mu jazdę na rowerze.

Jazda na rowerze sprawia mi przyjemność. To mnie denerwuje. Nie mam samochodu, wszystko robię na rowerze. Do pracy jeżdżę na rowerze.

Impuls stojący za tą pasją pochodzi od jego oddanego mentora, François Toscano. Bez niego nic nie byłoby możliwe. Wyspecjalizowany pedagog w Instytucie Nauczania Medycznego Fontaine Argent, a następnie w Adapei przez kilka lat towarzyszył Jean-Claude’owi. W każdą środę prowadzi zajęcia obwodowe i szybko zauważa zdolności fizyczne Jean-Claude’a. i jego potrzeba bycia kierowaną.

Sport pomógł mu zbudować się jako człowiek w społeczeństwie i zająć miejsce w społeczeństwie.

Francois Toscano Profesjonalny pedagog

Jean-Claude Thevent jako pierwszy odkrył kolarstwo górskie. Pięć lat temu przerzucił się na kolarstwo szosowe… ze względu na swoją pasję do prędkości. Stamtąd spadają medale.

Oprócz codziennej pracy w Esat de Roche-lez-Beaupré Jean-Claude trenuje dwa do trzech razy w tygodniu. Ze zdrowym, środowym popołudniem. Uczniowie Amicale Cycliste Bisontine jeżdżą z nim z prędkością podobną do niego: 29 km/h powyżej 60 do 90 km/h. Albo sam w piątkowe popołudnie, ale prędkość nie jest taka sama, trudno utrzymać 29 km/h w samotności. W weekendy towarzyszy mu inna oddana nauczycielka, Miriam Braum, która bierze udział w wyścigu lub dodatkowym treningu. Licencjonowane przez Francuską Federację Kolarską i Francuską Federację Sportu Zmodyfikowane z „Słońce wschodzi dla wszystkichGra na kilku stołach.

Swoje podwoje otworzyła przed nim Francuska Federacja Kolarska. Bycie ze zdrowymi uczyniło go ogromnym postępem.

Wszystkie te ćwiczenia to robią. Postęp był wielki. Spodziewaliśmy się tego, ale nie na tym poziomie.

Trzeba przyznać, że Miriam Braum nie szczędziła sobie zabierania jej na zawody w weekendy. To ona zastąpiła François Toscano z Jean-Claude’em Theventem. Uczył ją, by towarzyszyła niepełnosprawnej młodzieży francuskiej, która pracuje w Team France. Sam François Toscano nie mógł już dłużej zarządzać rzeczami.

READ  Champions Cup - Wielkie zimno w Castries!

Dla wszystkich, którzy lubią sporty kondycyjne, złoty medal w drużynowej jeździe na czas zdobyty przez Jean-Claude’a Theventa i kolegę z drużyny Jeremy’ego Pereirę jest ogromnym hołdem dla zakulisowej pracy tych sportowców i ich trenera. Często zapomniane przez media i programy telewizyjne, zaczęto o nich mówić.

Zauważ, że Jean-Claude nie ma już ani jednego medalu w kieszeni!

Zawsze wracam z czymś do domu. Kiedy tam pójdę nic. Pracuję i nadal będę pracować nad technikami i taktykami, które są na pierwszym miejscu.

przybył 3mi W światowym rankingu jazdy indywidualnej na czas i 2mi W klasyfikacji europejskiej dla tego samego wyścigu 4mi Podczas pass race… możemy powiedzieć, że Jean-Claude nie jest już z pustymi rękami.

Kolejny cel, w Vichy w dniach 4-10 czerwca, multidyscyplinarny turniej World Games. Jest to największa na świecie multisportowa impreza dla sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Sportowcy z Europy, Ameryki, Azji, Afryki i Oceanii będą rywalizować w dziesięciu głównych dyscyplinach sportowych, w tym kolarstwie szosowym.

Jean-Claude jest dziś ambasadorem dla Miasta Besançon i Partageons nos sports, inicjatywa administracji Doubs na rzecz „włączenia osób niepełnosprawnych poprzez dostęp do ćwiczeń”.

Świetnie, dzięki występowi Jean-Claude’a wyszliśmy z cienia.