Belgia wygrywa z Polską, ale rozegra mecze barażowe

W sobotni wieczór Belgia zakończyła fazę grupową Mistrzostw Europy w Rugby ogromnym zwycięstwem nad Polską (31:10). Dzięki temu drugiemu sukcesowi w trzech meczach Czarne Diabły niestety zajęły trzecie miejsce w grupie za Portugalią (1. miejsce) i Rumunią (2. miejsce).

Belgowie rozegrają najpierw półfinały meczów o miejsca w tabeli (finały klasyfikacyjne), które wyłonią miejsca od 5. do 8. w końcowej tabeli. Zmierzą się z Holandią lub Niemcami, które w niedzielę spotkają się w decydującym meczu w grupie A.

Czarne Diabły szybko objęły prowadzenie w meczu po konwersji w pierwszych minutach po mocnym ataku belgijskiego napastnika.

Wysiłki Czarnych Diabłów zostały nagrodzone rzutem karnym wykonanym przez Hugo De Franka i podwyższył wynik na 10-0 (31).

Po powrocie z szatni Belgowie odzyskali siedem punktów po przekonującym strzale Alexandre'a Reiniera (45.). Polacy odrobili straty po rzucie karnym, który podniósł wynik do 17-3 (48. miejsce).

Czarne Diabły kontynuowały dobrą passę po trzeciej próbie w tym meczu, tym razem zdobytej przez Juliana Bergera, który wspaniale przebił się indywidualnie przez polską obronę (54).

Na dwadzieścia minut przed końcem Polska ponownie zmniejszyła przewagę po strzale Nicolasa Saborita (60). Zakończenie meczu było skomplikowane dla gości, którzy po żółtej kartce (71) zmuszeni byli zakończyć mecz 14:15. Tymczasem Maximilian Hendrix podjął czwartą próbę, która była równoznaczna z drugim miejscem w rankingach (72).

Niezdyscyplinowani w ostatnich minutach liczba Polaków zmniejszyła się do 13 (74).

READ  O której godzinie i na jakim kanale oglądasz mecz?