Belgia przegrywa z Polską i prawie zapomina o kwalifikacjach

Belgia jest o krok od zakwalifikowania się do Mistrzostw Świata w futsalu 2024 po porażce z Polską 3:1 w czwartym meczu grupy B eliminacji, które odbyły się w środę na stadionie Rosedale.

Belgia rozpoczęła mecz dobrze po piątkowej porażce z Polską 7:2, ale Polska stopniowo zyskiwała przewagę. Polacy wykorzystali belgijską obronę po rzucie rożnym i w 1:37 minucie pierwszej połowy zdobyli bramkę dzięki Mateuszowi Mrojicowi (18:23).

W drugiej połowie podopieczni Karima Bashara nie mogli odetchnąć, a Polska wykorzystała kolejną porażkę i podwoiła wynik po trafieniu Michała Marka (34:04). Następnie Omar Raho zmniejszył wynik (36:47), ale Dries Franken osłabił nadzieje Belgów w meczu, marnując kontrolę, która zakończyła się w siatce (37:02).

Po porażce 10:2 z Ukrainą i remisie 3:3 z Serbią we wrześniu Belgia z jednym punktem utrzymała się na czwartym i ostatnim miejscu w tabeli. Polska prowadzi w grupie z 9 punktami, dwa punkty za Ukrainą, która zremisowała 1:1 z trzecią w tabeli Serbią z 5 punktami.

Belgia będzie potrzebować cudu, aby znaleźć się wśród czterech najlepszych drużyn z drugiego miejsca i rywalizować w barażach. Będzie musiała uzyskać dobry wynik na Węgrzech, aby zmierzyć się z Ukrainą, a w grudniu u siebie z Serbią, i ma nadzieję, że Ukraińcy przegrają swoje mecze, a Serbowie nie zdobędą więcej niż jeden punkt. Zwycięzcy pięciu grup kwalifikują się bezpośrednio do finałów Pucharu Świata, który odbędzie się w dniach 14 września – 6 października 2024 roku w Uzbekistanie.

Belgia trzykrotnie brała udział w Pucharze Świata w futsalu, w latach 1989, 1992 i 1996, a w 1989 r. zajęła czwarte miejsce, co było jej najlepszym wynikiem.