Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Belgia, Polska, Grecja, Węgry… Covit-19 Kraje europejskie najbardziej zainteresowane

Europa jest daleka od skręcenia zakrętu na epidemię Kovit-19. Sytuacja wciąż się pogarsza. Europejska Agencja Kontroli Chorób stwierdziła, że ​​jest to „niezwykle niepokojące” w dziesięciu krajach i „niepokojące” w pozostałych dziesięciu. „Stan epidemiologiczny UE Obecnie charakteryzuje się szybkim i znaczącym wzrostem oraz niską, ale powoli rosnącą śmiertelnością, „Europejskie Centrum Kontroli Chorób (ECDC) podsumowuje w swojej najnowszej ocenie ryzyka”. Liczba przypadków, hospitalizacji i zgonów powinna wzrosnąć. W ciągu najbliższych dwóch tygodni” – powiedziała europejska firma z siedzibą w Sztokholmie.

Spośród 27 Belgia, Polskie, Holandia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Grecja, Węgry i Słowenia należą do najbardziej zaniepokojonych. Kraje w kategorii „koncern” to Niemcy, Austria, Dania, Finlandia, Irlandia, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Rumunia i Słowacja. Trzy kraje znajdują się w kategorii „umiarkowane zainteresowanie” (Francja, Portugalia, Cypr), a cztery kraje (Włochy, Hiszpania, Szwecja i Malta) budzą mniejsze obawy.

>> Czytaj więcej – Belgia: Szczepionka Govt-19 podana przez Johnson & Johnson (Johnson) jest ograniczona do ponad 40 lat po śmierci

Metoda stosowana przez ECDC dla typów lękowych łączy w sobie wartości bezwzględne (liczba przypadków, hospitalizacji i zgonów), ale także ich najnowszą ewolucję.

Według najnowszych szacunków liczba zachorowań i zgonów ma wzrosnąć o około 50% w ciągu najbliższych dwóch tygodni, osiągając 300 nowych przypadków tygodniowo i 2,7 zgonów na 100 000 mieszkańców.

>> Nasze usługi — sprawdź naszą porównywarkę ubezpieczeń zdrowotnych i zaoszczędź pieniądze

W przypadku pozostałych trzech krajów spoza UE monitorowanych przez agencję (Norwegia, Islandia i Liechtenstein) sytuację uważa się za „niepokojącą”.

>> Kupuj i sprzedawaj swoje inwestycje (akcje, kryptowaluty, złoto…) na czas, dzięki biuletynowi Capital Moment do analizy technicznej. Teraz, z kodem promocyjnym CAPITAL30J, ciesz się miesięcznym bezpłatnym okresem próbnym.

READ  W Polsce spanikowany legwan to właściwie ... rogalik z awokado