Belgia obraziła Polskę

Redakcja Media365, 08 czerwca 2022, środa o godz. 22:45.

Belgia pokonała Polskę 6:1 w środowy wieczór w Lidze Narodów (trzeci dzień grupy 4, liga A).

Po zaskakującym meczu pierwszego dnia hierarchia w Lidze Narodów zaczyna być szanowana. W środę Belgia i Holandia, dwaj faworyci z grupy 4, wygrali swoje mecze. Ostatnie cztery miejsca zostaną rozegrane między dwoma sąsiadami.

Belgia reprezentuje ekscytujący skok

Czerwone Diabły, wywalone przez Orange w poprzedniej grze, po przybyciu do Polski ponownie musiały stanąć na nogi. Po pierwszym golu straconym przez nieuniknionego Roberta Lewandowskiego, myśleli, że to kolejny straszny wieczór dla nich na boisku King Podoin. Ale wrócili na tor i zapewnili głośne zwycięstwo (6-1).

Po dobrej akcji Kevina de Bruyne’a, tuż przed przerwą wyrównał Axel Witzel (42.). Pomocnik Manchesteru City był również zaangażowany w kolejne dwa gole. Zakończył podanie z Eden Hazard 2-1. Następnie rozpoczął akcję prowadzącą do trzeciego gola, który znakomicie skompletował Leandro Trossard. Ten sam Trossard pogorszył wynik oddając strzał zza pola. Leander Tendonkar podążył za kolejnym strzałem z dystansu do 5-1. Wreszcie dobry strzelec nurkowania wieczorem, którego pierwszy wybór przyniósł ostatni szlif, zwracając Lois Obanda. Był 6-1. Z tym ostatecznym zwycięstwem Belgia Roberto Martineza obiecuje, nawet jeśli jest druga w swojej grupie za zaprzysiężonym wrogiem.

Dzięki zwycięstwu w Walii Holandia rzeczywiście ugruntowała swoją wiodącą pozycję. W Cardiff tym razem byli zadowoleni z małego zwycięstwa (0-1). Pomocnik Atlanty Dean Coopmeiners strzelił decydującego gola w 50. minucie. Zespół Louisa van Gaala kontynuuje swój szczęśliwy sposób.

Ukraina odradza się

W pozostałych meczach rozegranych wieczorem Ukraina pokonała Irlandię (1:0). Saigonkov pozwolił swoim ludziom wygrać i pocieszył się, aby wyeliminować Puchar Świata. W tej samej grupie Szkocję wykonała zadanie kosztem Armenii (2:0).