Eliminacje do Mistrzostw Świata 2022: Portugalia i Polska w Katarze – rts.ch

Portugalia pokonała Macedonię Północną 2:0 w finale baraży i awansowała do ósmego Pucharu Świata, dzięki deblowi Bruno Fernandeza. To da Ronaldo (37 l.) szansę zagrania w piątym Pucharze Świata w swojej karierze. Polska z takim samym wynikiem nałożyła własne prawo przeciwko Szwecji.

Portugalia pod wodzą Fernando Santosa zmierzy się z Cristiano Ronaldo w ósmym i ostatnim finale swojej historii, szóstym i piątym meczu z rzędu. CR7 wyrówna rekord startowy Gianluigiego Buffona, Antonio Carpajala, Lothara Mathewsa i Rafaela Marqueza – bez kontuzji.

Pomocnik Manchesteru United Bruno Fernandez (32. i 65. minuta) szykował się na Dragon Stadium w Porto.

Lewandowski na czele

Polska ze swojej strony zrobiła różnicę w 2. połowie na Sorzo. Czesław Michniewicz Selekcja 50. Robert Lewandowski, nieunikniony z rzutu karnego, Piotr Jilinsky spisał 2-0, 72. miejsce.

Polska drużyna poniosła 6 porażek z rzędu ze Szwecją, awansując tym samym do 9. finału w swojej historii. Sladen Ibrahimovic (40), ze względu na brak konkurencji, zagrał tylko ostatnie 10 minut dla szwedzkiej drużyny. Po meczu napastnik powiedział, że nie chce rezygnować z selekcji.