Barral i Ingenito zakwalifikowali się do finału duetu mieszanego w stylu dowolnym w pływaniu technicznym

Renaud Barral i Lisa Ingenito zajęli siódme miejsce w kwalifikacjach do zawodów w stylu dowolnym w mieszanym artystycznym duecie pływackim (dawniej synchronicznym) w piątek na Mistrzostwach Świata w Fukuoce w Japonii. W sobotę zagrają w finale (3 godziny belgijskie).

Brussels Barral (35) i Overijsoise Ingenito (24) mają po 147,1521 punktów. Chińczycy Qing Wentao i Shi Haoyu uzyskali najlepszy wynik spośród szesnastu duetów (221,1023 pkt), wyprzedzając Hiszpanów Denisa Gonzaleza i Mirię Hernandez (198; 9042) oraz Kazachstanów Nargizę Bułatową i Edwarda Kima (191,8354). Do finału zakwalifikowało się 12 najlepszych.

Belgijski duet zajął 11. miejsce w finale technicznego wydarzenia na świecie, które odbyło się 16 lipca.

W zeszłym miesiącu Barral i Ingenito bronili belgijskich barw na Igrzyskach Europejskich w Krakowie. Zajęli piąte miejsce w teście swobodnym i szóste w teście technicznym.

Barral i Ingenito zdobyli dla Belgii swój pierwszy w historii medal na poziomie międzynarodowym w pływaniu artystycznym, zdobywając brąz w stylu dowolnym na Pucharze Świata w systemie kołowym w Markham w Kanadzie 18 marca. Podczas finału Pucharu Świata w Oviedo w Hiszpanii zajęli 4. miejsce w kategorii Technika 2 czerwca i 7. miejsce w kategorii Technika 4 czerwca.

W zeszłym roku na Euro w Rzymie zajęli czwarte miejsce w technice i piąte w wolnej.

READ  Polska / Francja (TV / Na żywo) Na jakim kanale i o której godzinie można obejrzeć mecz Siatkowej Ligi Narodów?