Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badanie ujawniło nowy wynik tej histerektomii

L ’Usunięcie macicy Operacja obejmująca histerektomię, zgodnie z wyjaśnieniem francuskiego Krajowego Kolegium Położników i Ginekologów (CNGOF) na jego stronie. Jak każda interwencja, mogą wystąpić pewne konsekwencje. Poświęcone jest również niedawnemu badaniu, które zostało zaprezentowane na dorocznym spotkaniu Europejskiego Stowarzyszenia Badań nad Cukrzycą (EASD), które odbyło się w dniach 19-23 września w Sztokholmie (Szwecja).

Według naukowców, którzy nie ogłosili jeszcze swojej pracy, histerektomia zwiększyłaby ryzyko rozwoju Cukrzyca typu 2Zwłaszcza wśród młodych kobiet. Aby dojść do tego wniosku, przez piętnaście lat badali dane ponad 80 000 kobiet. Wszystkie były monitorowane w ramach francuskiego badania „E3N”, którego celem jest ocena związanych z nimi czynników ryzyka nowotwór oraz inne „choroby niezakaźne”.

„Wyniki tej dużej francuskiej kohorty wskazują, że kobiety, które przeszły histerektomię przed 45 rokiem życia, mają o 52% zwiększone ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2” – wyjaśnia profesor Fabrice Bonnet, endokrynolog z University Hospital Center (CHU) w Rennes. Główny autor opracowania, W komunikacie prasowym. Dodaje, że ryzyko to jest większe, gdy jajniki są „usuwane” podczas zabiegu.

W celu wyjaśnienia tych wyników przeanalizowano kilka czynników. Uczeni (…)

(…) Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej

READ  Zdjęcia całkowitego zaćmienia 26 maja