Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badanie mówi, że rok po zakażeniu „większość objawów” zwykle ustępuje

Wyniki pokazały również, że „ludzie zaszczepieni byli mniej narażeni na wystąpienie trudności w oddychaniu, co jest najczęstszym skutkiem obserwowanym w przypadkach łagodnej choroby, niż osoby nieszczepione”.

Artykuł napisany przez

opublikowany

aktualizować

czas czytania : 1 minuta.

the „większość objawów” Przedłużające się, ale łagodne przypadki Covid-19 zwykle ustępują w ciągu roku po zarażeniu się wirusem przez pacjentów. Taki wniosek wyciągnięto z opublikowanego badania naukowego w Brytyjski dziennik medyczny (po angielsku), czwartek, 12 stycznia.

W wywiadzie dla AFP Mittal Bivas Benita, badacz z izraelskiego Instytutu Badawczego KI i współautor badania, powiedział: „zachęcać” Z ustaleniami, w szczególnym kontekście obaw o to, jak długo mogą trwać objawy. „Zdecydowana większość pacjentów wyzdrowieje po roku i myślę, że to dobra wiadomość”.powitałem.

Wyniki też to pokazująOsoby zaszczepione były mniej narażone na trudności w oddychaniu, co jest najczęstszym skutkiem łagodnej choroby, niż osoby nieszczepione..

Ta praca została przeprowadzona na podstawie zapisów elektronicznych z drugiego izraelskiego funduszu ubezpieczeń zdrowotnych, Maccabi Health Care Services, którego prawie dwa miliony członków zostało przebadanych na obecność Covid-19 w okresie od 1 marca 2020 r. do 1 października 2021 r.

Według modeli Światowej Organizacji Zdrowia do września co najmniej 17 milionów ludzi w Europie cierpiało na długotrwały Covid w ciągu pierwszych dwóch lat pandemii. Według badań, które przeprowadził, we Francji w lipcu ubiegłego roku było ich dwa miliony Zdrowia Publicznego Francja.

READ  Wykryto parę wodną w atmosferze Ganimedesa, największego księżyca w Układzie Słonecznym