Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badanie mówi, że rok po zakażeniu „większość objawów” zwykle ustępuje

Badanie mówi, że rok po zakażeniu „większość objawów” zwykle ustępuje

Wyniki pokazały również, że „ludzie zaszczepieni byli mniej narażeni na wystąpienie trudności w oddychaniu, co jest najczęstszym skutkiem obserwowanym w przypadkach łagodnej choroby, niż osoby nieszczepione”.

Artykuł napisany przez

opublikowany

aktualizować

czas czytania : 1 minuta.

the „większość objawów” Przedłużające się, ale łagodne przypadki Covid-19 zwykle ustępują w ciągu roku po zarażeniu się wirusem przez pacjentów. Taki wniosek wyciągnięto z opublikowanego badania naukowego w Brytyjski dziennik medyczny (po angielsku), czwartek, 12 stycznia.

W wywiadzie dla AFP Mittal Bivas Benita, badacz z izraelskiego Instytutu Badawczego KI i współautor badania, powiedział: „zachęcać” Z ustaleniami, w szczególnym kontekście obaw o to, jak długo mogą trwać objawy. „Zdecydowana większość pacjentów wyzdrowieje po roku i myślę, że to dobra wiadomość”.powitałem.

Wyniki też to pokazująOsoby zaszczepione były mniej narażone na trudności w oddychaniu, co jest najczęstszym skutkiem łagodnej choroby, niż osoby nieszczepione..

Ta praca została przeprowadzona na podstawie zapisów elektronicznych z drugiego izraelskiego funduszu ubezpieczeń zdrowotnych, Maccabi Health Care Services, którego prawie dwa miliony członków zostało przebadanych na obecność Covid-19 w okresie od 1 marca 2020 r. do 1 października 2021 r.

Według modeli Światowej Organizacji Zdrowia do września co najmniej 17 milionów ludzi w Europie cierpiało na długotrwały Covid w ciągu pierwszych dwóch lat pandemii. Według badań, które przeprowadził, we Francji w lipcu ubiegłego roku było ich dwa miliony Zdrowia Publicznego Francja.

READ  Po koronawirusie „pojawiające się wirusy niepokoiły ostatnio naukowców”: czego się spodziewać?