Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Singapur po raz pierwszy wystrzelił w kosmos satelitę wydrukowanego na drukarce 3D

Singapur po raz pierwszy wystrzelił w kosmos satelitę wydrukowanego na drukarce 3D

Często słyszymy o dużych projektach drukowania 3D w kosmosie, które firmy takie jak SpaceX i… NASAAle wyścig kosmiczny dotyczy nie tylko Stanów Zjednoczonych. Singapur udowadnia, że ​​jest częścią branży, wprowadzając w kosmos swój pierwszy wydrukowany w 3D element. Satelita Zeus-1 został wystrzelony pod koniec grudnia z Cape Canaveral na Florydzie, miejsca, z którego wystrzeliwane są kapsuły kosmiczne. Był na pokładzie rakiety SpaceX Falcon 9.

Projekt był prowadzony przez Qosmosys, prywatną międzynarodową firmę zajmującą się technologiami kosmicznymi z siedzibą w Singapurze. Połączyła siły z NuSpace i Creatz3D Singapore, aby uruchomić pierwszą lokalnie opracowaną drukowaną część 3D. Wykorzystanie produkcja dodatkowa To był oczywisty wybór dla zespołu: druk 3D jest bardziej opłacalny i zapewnia szybsze rezultaty niż zwykła metoda formowania blachy przez CNCktóra obejmuje złożone procesy gięcia i cięcia.

Satelita wydrukowany w 3D

Zespół zaprojektował złotą płytkę, która została dodana do satelity.

Zapalniczka satelitarna wydrukowana w 3D

„Oryginalnie proponowany projekt był materiałem w arkuszach, który może kosztować od 4000 do 5000 USD i wymaga długiego czasu realizacji, wynoszącego co najmniej trzy tygodnie, aby dotarł do nas obrabiany element, podczas gdy części drukowane w 3D zajmują 2-3 dni”.powiedział Ng Zhenning, CEO i współzałożyciel NuSpace.

Ta metoda nie tylko skróciła czas oczekiwania, ale zapewniła znaczne zmniejszenie masy końcowej części. Ostatecznie ten ostatni odnotował obciążenie 362 g, co stanowi spadek o co najmniej 50% w porównaniu z 800 g, które ważyłaby część, gdyby zastosowano metodę konwencjonalną. Oszczędność masy skutkuje szybszym przyspieszeniem: jeśli ta sama siła zostanie przyłożona do dwóch przedmiotów, lżejszy przedmiot będzie miał większe przyspieszenie. Ta zasada jest drugą zasadą dynamiki Newtona. Zaletą lżejszego statku kosmicznego jest to, że uzyskanie tego samego przyspieszenia wymaga mniejszej siły, a zatem podczas startu należy zużyć mniej paliwa.

Satelita wydrukowany w 3D

Zespół odpowiedzialny za zaprojektowanie satelity wydrukowanego w 3D.

To nie pierwszy raz, kiedy Singapur wyrusza w kosmos. Branża kosmiczna Singapuru oferuje szereg usług, w tym współdzielenie lotu (dzielenie przestrzeni na pokładzie operacji startowej z innym krajem), integrację produktów i systemów orbitalnych, która łączy typowe usługi startowe i motywy różnych firm. Jednak według naszej wiedzy jest to pierwszy przykład zaangażowania druku 3D w badania kosmiczne przez państwo-miasto. To może ci przypominać o niedawnym wystrzeleniu satelity w Ugandzie, który zawierał biologiczną drukarkę 3D do użytku w eksperymentach tkankowych w stanie zerowej grawitacji. Więcej informacji o Zeus-1 tutaj.

READ  SpaceX przeprowadziło bezprecedensową operację podczas ostatniego lotu rakiety Falcon 9

Co myślisz o pierwszym wydrukowanym w 3D satelicie Singapuru wysłanym w kosmos? Podziel się swoją opinią w komentarzach do artykułu. Znajdź wszystkie nasze filmy na naszym kanale youtube lub śledź nas pełne wyżywienie gdzie Świergot !

* Kredyty wszystkich obrazów: Creatz3D