Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Autopsja pierwszego heteroprzeszczepu zmodyfikowanego genetycznie serca świni

W grudniu 2021 r. amerykańska Agencja ds. Leków (FDA) pilnie upoważniła grupę naukowców z Baltimore do podjęcia ryzykownego i bezprecedensowego przedsięwzięcia: przeszczepienia genetycznie zmodyfikowanego serca wieprzowego ciężko choremu 57-letniemu pacjentowi, który nie spełnia warunków dla człowieka. Dar i skazany na zagładę. Zmarł dwa miesiące po przeszczepie 7 stycznia; Od tego czasu jego chirurdzy pracowali nad zrozumieniem przyczyn jego śmierci. Odpowiedź jest skomplikowana, zgodnie z pierwszymi wynikami tego śledztwa, które wciąż trwa, Opublikowane w środę 22 czerwca w magazynie New England Journal of Medicine.

Przeszczepiony narząd Davida Bennetta pochodzi od zwierzęcia „stworzonego” przez amerykańską firmę Revivicor i zawiera dziesięć manipulacji genetycznych. Sklonowane, wyselekcjonowane i oddzielone od matki i homologów w ciągu dwóch pokoleń, zwierzę to miało być „czyste”, to znaczy pozbawione wirusa, na poparcie tego testu nosowego PCR. Ale środki ostrożności nie wystarczyły. w 20mi Dzień po przeszczepie analizy wykazały obecność DNA wirusa cytomegalii (CMV) w próbkach krwi pobranych od Davida Bennetta, który dobrze sobie radził. w 50mi Dzień po przeszczepie jego stan gwałtownie się pogorszył pomimo serii zabiegów, które otrzymywał, w tym leków przeciwwirusowych. Jego serce jest słabe, a krążenie i dotlenienie krwi musi być uzupełniane przez maszynę znajdującą się poza ciałem. Zmarł 8 marca.

Brak oznak odrzucenia

W USG serca w 19. i 49. dobie stwierdzono pogrubienie śródbłonka komór, a analiza tkanki serca po biopsji wykazała pogorszenie po 50.mi dziennie, z około 40% martwicą kardiomiocytów. Kiedy umarł, jego serce podwoiło się. Według zespołu z USA nie zaobserwowano jednak typowych oznak odrzucenia. Obecność wirusa świń w sercu i krwi pacjenta może odgrywać rolę w niewydolności serca. Więcej testów jest w toku, ponieważ ludzki wirus opryszczki 6 został znaleziony w płucach Davida Bennetta i mógł wchodzić w interakcje z CMV.

READ  Covid-19: według badania kolejność występowania objawów będzie różna w zależności od wariantu kontraktowego
Przeczytaj także: Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Serce świni w ludzkim ciele: co z przeszczepami ksenogenicznymi?

Tego problemu z wirusami należało uniknąć. Według Nicholasa Müllera, immunologa transplantologa z Uniwersytetu w Zurychu, testy profilaktyczne na świniach nie zostały ukończone: „Poszukiwanie wirusowego DNA w próbce nosowej za pomocą reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) u zdrowego zwierzęcia nie jest wystarczające, ponieważ może ono być ujemne i nadal być nosicielem wirusa. Test serologiczny w celu znalezienia przeciwciał przeciwko amplifikowanemu wirusowi świń we krwi może być konieczne, ale te testy nie zostały opracowane dla świni. »

Masz 41,08% tego artykułu do przeczytania. Poniższe informacje są przeznaczone wyłącznie dla subskrybentów.