Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Austriacka Partia Wolności, AfD, polscy monarchiści… irytujący europejscy sojusznicy Frontu Narodowego

Austriacka Partia Wolności, AfD, polscy monarchiści… irytujący europejscy sojusznicy Frontu Narodowego

Edward Herriot powiedział: „W polityce lepiej jest mylić się z przyjaciółmi niż z wrogami”. naprawdę? Zaproszeni do Florencji w niedzielę 3 grudnia w celu oficjalnego rozpoczęcia kampanii europejskiej, Zjednoczenie Narodowe, reprezentowane przez swojego przewodniczącego Jordana Bardellę, spotkało się ze swoimi przyjaciółmi z grupy „Tożsamość i Demokracja” w parlamencie w Strasburgu, w szczególności z przewodniczącym Parlament. Rządzący Serie A i gospodarz obiektu Matteo Salvini.

Istnieje szereg partnerów dość bliskich ideologicznie Francuskiej Partii Nacjonalistycznej, z których część broni stanowisk sprzecznych z jej stanowiskiem w sprawie gospodarki i państwa, a inni przyjmują podejście bardzo konserwatywne, oparte na tożsamości, jeśli nie prorosyjskie , oświadczenia i program.

Jakie są te kursy szkoleniowe, które czasami mogą być trochę krępujące dla RN? Prawie wszyscy ich przedstawiciele byli w niedzielę na scenie, przekazując niezbędne przesłania przeciwko niekontrolowanej migracji, brakowi bezpieczeństwa, a nawet zaniedbaniom Brukseli. Wydaje się, że nie ma tu żadnej różnicy, chociaż w ID widać wyraźny podział między populistycznym kościołem nacjonalistycznym a konserwatywnym nurtem nacjonalistycznym.

Jest to dalekie od anegdoty. W powietrzu Florencji unosi się rywalizacja pomiędzy Europejskimi Konserwatystami i Reformatorami (ECR) pod przewodnictwem Fratelli d’Italia Giorgii Meloni a polską Partią Prawo i Sprawiedliwość (PiS), ugrupowaniem mającym koalicje polityczne. Sondaże w parlamencie w Strasburgu były znacznie mniej negatywne. Szkolenie dla kandydatów na Reconquête! Chcę się zjednoczyć w przypadku zwycięstwa. Na znak swoich wpływów w europejskim środowisku nacjonalistycznym fińscy nacjonaliści dołączyli w maju do formacji kosztem tożsamości, w której wcześniej siedzieli. Zagrażanie przetrwaniu populistycznej grupy nacjonalistycznej, która jest niebezpiecznie bliska minimum wymaganego do istnienia siedmiu krajów.

W niedzielę rzucała się w oczy nieobecność przedstawicieli dwóch grup narodowych. NIE Geerta WildersaJego przewodniczący Partii Wolności (PVV) w Holandii został odwołany w ostatniej chwili z powodu prób utworzenia koalicji rządowej po zdobyciu pierwszego miejsca w holenderskich wyborach do organów legislacyjnych 22 listopada. Usprawiedliwia także przywódcę Portugalskiej Narodowej Partii Konserwatywnej Chigę, Andre Ventura, mocno flirtuje z terminologią ID i ECR. Ale obaj mężczyźni wymienili wiadomość wideo, która była transmitowana w sali Pałacu Kongresowego we Florencji.

Reszta zostanie podana po tym ogłoszeniu

Włosi w „Lidze”

Dawna Liga Północna, obecnie Liga Premiera Salviniego, znana jako Liga, jest historycznym sojusznikiem Zjednoczenia Narodowego i członkiem-założycielem Partii Tożsamości i Demokracji. Jeżeli Parlament Europejski Marco ZaniPrzewodniczący tej grupy w parlamencie otworzył bal i w niedzielę pełnił funkcję szofera izby, która była gospodarzem wydarzenia Matteo Salviniego Zamknij wydarzenie.

READ  Korupcja w Bułgarii i USA nakładają sankcje - EURACTIV.com

Wicepremier od 2018 r. do 2019 r., a następnie od 2022 r. „Kapitan”, nazywany tym nazwiskiem, wchodzi w skład tzw. koalicji „centroprawicowej” we Włoszech, na której czele stoi obecnie Giorgia Meloni. W większym stopniu popiera kontrolę państwa niż jego szefowa i mniej pobłażliwy niż ona wobec kręgów gospodarczych. Salvini za złe zarządzanie kryzysem migracyjnym obwinia swojego rywalizującego partnera, „Bracia Włoch”, których z łatwością postrzega jako zastępujących ich w sercach prawicowych wyborców. Bez dotychczasowego wpływu FdI zgodnie z oczekiwaniami otrzyma 27 mandatów w porównaniu do 9 w Lidze Francuskiej.Euroaktywny Pierwszego września.

Niemiecka partia Alternatywa dla Niemiec (AFD).

jego szef, Tino ShrubalaNie jest to człowiek niuansowy. Niemiecka partia Alternatywa dla Niemiec, początkowo umiarkowana w krytyce UE, gdy powstawała w 2013 roku, proponowała po prostu likwidację strefy Schengen, rozwiązanie Parlamentu Europejskiego i powołanie przez Niemcy sędziów Trybunału Sprawiedliwości i Międzynarodowy Trybunał Karny. Wystąpienie ze strefy euro. Nie zapominając o powrocie bliskiej współpracy z Rosją kosztem NATO.

Po przekształceniu się w partię antyimigrancką od czasu decyzji Angeli Merkel o przyjęciu w 2015 r. ponad miliona migrantów do Niemiec, populistyczna Partia Narodowa, orędownik demokracji bezpośredniej, sceptyk klimatyczny i przeciwnik szczepionek, stale zyskuje na popularności w sondażach gdy jej partia się radykalizuje. list. Jest to uciążliwe dla Manfreda Webera, lidera tradycyjnej prawicowej Europejskiej Partii Ludowej, który wykorzystuje to jako wygodny argument, aby odeprzeć wszelkie próby sojuszu z grupą tożsamościową w parlamencie.

Czesi z „Wolności i Demokracji Bezpośredniej” (SPD)

We Florencji jej prezydentem jest czeski poseł Tomio OkamuraChciał serdecznie pozdrowić swojego „przyjaciela Matteo Salviniego”. Parlamentarzysta był współzałożycielem partii „Wolność i Demokracja Bezpośrednia” (SPD) w 2015 roku, po rozstaniu się z poprzednią partią populistyczną „Obi”. Tomio Okamura, będący wzorem demokracji bezpośredniej, jest konserwatystą, ale nie liberałem, opowiada się za polityką antyeuropejską i antyimigracyjną i postrzega islam jako ideologię, która „głosi wyższość jednej grupy nad drugą, mężczyzn nad kobietami”. „, co powinno być zakazane w Czechach.

Austriacy z FPÖ

Przewodniczący austriackiej partii „FPÖ” w Parlamencie Europejskim, Haralda Willemskiego, też tam byłem w tę niedzielę. Urodzona w 1956 roku grupa poruszająca się pomiędzy prawicowym konserwatyzmem a nacjonalistycznym populizmem jest także Fundacją Tożsamości i Demokracji. Choć partia została założona przez byłych nazistów i nadal flirtuje z pewną formą nostalgii za III Rzeszą, jej liberalizm gospodarczy pozwolił jej na utworzenie w 2017 roku koalicji rządowej z liberalno-konserwatywną partią ÖVP.

READ  Jak wytłumaczymy globalny niedobór rowerów?

Austriacka Partia Wolności, zdecydowanie antyeuropejska, stopniowo łagodzi swoją retorykę w kwestii europejskiej i nadal przejawia pewną formę eurosceptycyzmu. Broni zaostrzonego nacjonalizmu, całkowicie odrzuca imigrację i chce uniemożliwić jej napływ z krajów islamskich, wysyłając jednocześnie oficjalną delegację parlamentarzystów do Afganistanu na zaproszenie reżimu talibów. Jej prorosyjscy ustawodawcy opuścili austriacki parlament w obliczu zaproszenia tam w maju wystąpienia prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Duńczycy z Duńskiej Partii Ludowej

Duński poseł MABRIT BIRKHOLM Był odpowiedzialny za reprezentowanie swojej rodziny politycznej we Florencji. Duńska Partia Ludowa (DF) powstała w 1995 roku w wyniku odrzucenia państwa opiekuńczego, w opozycji do etatyzmu, za którym opowiadają się niektórzy jej europejscy sojusznicy. Zanim zmienimy tę kwestię o 180 stopni i wezwiemy do stworzenia silnego systemu socjalnego dla grup znajdujących się w najbardziej niekorzystnej sytuacji.

Od tej pory Partia Demokratyczna zasiada w duńskim parlamencie na lewo od konserwatystów, ale jej sukces wyborczy wynika przede wszystkim z jej twardego, antyimigracyjnego stanowiska. Choć od 2019 r. jest członkiem partii „Tożsamość i Demokracja”, do tego czasu zasiadał w partii „Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy”. Jego konserwatywna struktura opiera się w szczególności na obronie Kościoła duńskiego, dziedzictwa królewskiego, przed wielokulturowością i stosowaniu rygorystycznych rządów prawa.

Estonia „Iker”

Mają tylko jednego posła do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu i ma on słowo „ID”. Estońska Partia Konserwatywna, znana jako EKER, druga grupa polityczna reprezentowana w Estońskiej Izbie Reprezentantów, odrzuca aksjomat „lewica-prawica”. jego szef, Marcin HelmWe Florencji obecny był także minister spraw wewnętrznych centroprawicowej koalicji, która sprawowała władzę w Estonii w latach 2019–2021. Ikeri jest opisywany jako członek estońskiego obozu etnonacjonalistycznego, propagujący partycypacyjne życie publiczne, broniący estońskich wartości, rodziny, języka, i gospodarka narodowa, i silne państwo.

Bułgarzy „renesansu”

Partia została założona w 2014 roku przez Kostadin KostadinowOn, który również był w niedzielę we Florencji, podziela takie same antyimigracyjne stanowisko, jak inni europejscy nacjonaliści. Ennahda, włączając się do jednoizbowego parlamentu Bułgarii w kampanię na rzecz ograniczeń zdrowotnych, chce odłożyć na później przyjęcie euro w 2025 roku.

Giorgia Meloni jest dla nas wzorem politycznym.

George Simon, rumuński poseł i przywódca „Sojuszu na rzecz Jedności Rumunów”

Mniej prorosyjski niż wcześniej Kostadinow wyróżnia się jednak uwagami na temat „antyrosyjskich śmieci”, które należy „eksterminować jak pasożyty”, i kieruje pianą bułgarskiego kryzysu politycznego z lat 2019–2023 na tle korupcji publicznej w kraj. Klasa polityczna. Bez europosłów w tej chwili jego wrogość wobec NATO będzie przeszkodą w jego wejściu do Unii Europejskiej.

READ  W obliczu upadku Francji, kto będzie miał magiczne mikstury, aby przywrócić ją na właściwe tory?

Flams Belang

Innego członka-założyciela partii „Tożsamość i Demokracja”, Flamandzkiej Partii Niepodległości „Vlaams Belang”, reprezentował podczas niedzielnego marszu szef jej delegacji do parlamentu w Strasburgu. Gerolfa Annemansa. Druga partia we Flandrii, Vlaams Belang, zyskała nowe życie dzięki swemu antysystemowemu stanowisku i jednoczącej linii: twarda w kwestiach imigracyjnych – chociaż złagodziła swój program – i towarzyska w kwestiach gospodarczych – co stanowi ostatnią zmianę od czasu nosił wizję neoliberalną do 2019 roku. .

Rumuni w „Sojuszu na rzecz Jedności Rumunów” (AUR)

Nie mają też jeszcze członków w Parlamencie Europejskim. Jerzego Szymona, który w 2020 r., ku zaskoczeniu wszystkich, został wybrany do rumuńskiego parlamentu, zamierza zmienić test. Założyciel „Sojuszu na rzecz Jedności Rumunów” (AUR), który według Euroaktywny, twierdzi europejskim mediom, że jest „europejskim realistą”, który chce „przełamać granice” między państwami członkowskimi UE, ograniczając jednocześnie władzę Komisji Europejskiej. On sam nie waha się porównać „biurokracji” Brukseli do czasów, gdy „Moskwa dyktowała swoje prawo”.

Przeciwnik małżeństw osób tej samej płci, wybrany na fali antyzdrowotnych obostrzeń, protekcjonista i orędownik zjednoczenia Rumunii i Mołdawii w imię chrześcijańskiej narodowej wizji historii, George Simon, choć na podium w niedzielę we Florencji z apetytem obserwowała sukcesy osiągane przez Giorgię Meloni we Włoszech. „Georgia Meloni reprezentuje dla nas model polityczny” – powiedział Euroactive. Cztery filary jej zaangażowania: „Rodzina, Naród, Wiara i Wolność” nie są zbyt odległe od hasła „Bóg, Rodzina, Ojczyzna”, które Włoszka przyjęła podczas swojej kampanii wyborczej w 2022 roku.

Słupy „Konf”.

Jego przemówienie we Florencji było przepojone żarliwym katolicyzmem. Romana Fritza Poseł od 2023 r., wiceprzewodniczący „Unii Korony Polskiej” zwanej „Koroną” lub „KKP”, partii monarchistyczno-konserwatywnej, członek „Konfederacji Wolności i Niepodległości”. , składający się z partii liberalnej, staroliberalnej, monarchistycznej, konserwatywnej i nacjonalistycznej.

W polskich wyborach legislacyjnych w 2023 r. ta sama „konferencja” wysłała do Sejmu osiemnastu wybranych urzędników, w tym Fritza, spośród 460 członków, których utworzyła. Prawicowo-liberalna, antyaborcyjna, powszechna ulga podatkowa i opowiadająca się za przywróceniem kary śmierci za wyjątkowe przestępstwa lub noszenie broni, koalicja przyłącza się do swoich partnerów w sprawach imigracji i europejskiej biurokracji.