Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Austria postanowiła ograniczyć całą populację i nałożyła obowiązek szczepień od lutego

skala przechowawcza Duża liczba nowych przypadków zanieczyszczenia w Austrii Reprezentuje najbardziej radykalny etap. Austriacki kanclerz Alexander Schallenberg ogłosił w piątek 19 listopada, że ​​od poniedziałku rozpocznie się generalny odosobnienie całego kraju na dwadzieścia dni. Wskazał również, że obowiązek szczepień zostanie wprowadzony od 1On jest Luty 2022.

Po podjęciu decyzji o zamknięciu nieszczepionych ludzi, a następnie ogłoszeniu zamknięcia dwóch regionów, jest to pierwsze publiczne zatrzymanie w Europie od wiosny. Powinnam „Spójrz na rzeczywistość”– powiedział konserwatywna kanclerz na konferencji prasowej w Tyrolu po rozmowach ze wszystkimi gubernatorami okręgów.

„Pomimo miesięcy perswazji nie byliśmy w stanie zdobyć wystarczającej liczby osób do zaszczepienia”Podkreślił swoje niezadowolenie z obecnego przeciążenia oddziałów intensywnej terapii. ” Jedynym wyjściem z tego błędnego koła jest trwałe zwiększanie wskaźnika szczepień”., powiedział Schallenberg, biorąc pod uwagę, że tak było „bilet wyjazdowy” epidemia.

Przeczytaj także: Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Odtworzono dwa regiony Austrii

„Dynamika zanieczyszczenia jest nie do utrzymania”, wyjaśnił w czwartek Wilfried Haslauer, gubernator (ÖVP, Österreichische Volkspartei, Partia Ludowa, konserwatywni chrześcijanie) ziemi salzburskiej, gdzie siedmiodniowy wskaźnik infekcji przekroczył 1700 przypadków na 100 000 mieszkańców.

Około 66% populacji jest w pełni zaszczepionych

Od poniedziałku tym dwóm milionom niezaszczepionych osób nie wolno było opuszczać swoich domów, z wyjątkiem zakupów, uprawiania sportu lub opieki medycznej. Od teraz cała populacja (8,9 mln osób) jest objęta tym środkiem, pomimo ustanowienia na wiosnę korytarza zdrowotnego.

Podobnie jak w przypadku poprzednich ograniczeń w Republice Alpejskiej, nie będzie wymagany certyfikat podróży; Mieszkańcy proszeni są o pozostanie w domu, z wyjątkiem pójścia do pracy lub dokonania niezbędnych zakupów. Zastrzegają sobie również prawo do wzbicia się w powietrze. Nieistotne biznesy zostaną zamknięte, zaczynając od restauracji i hoteli.

READ  Była sekretarka nazistowskiego obozu koncentracyjnego jest „uciekinierką” przed procesem

Trzeba przyznać, że pod presją środków i epidemii liczba szczepiących nieznacznie wzrosła w ostatnich dniach, a 65,6% całej populacji otrzymało dwie dawki, co jest niższe niż średnia europejska (67%) i daleko od krajów takich jak Hiszpania (79%) lub Francja (75%). Pan Schallenberg opisał tę stawkę jako„Wstydliwie niski” Kiedy informuję o projekcie mającym na celu zatrzymanie osób nieszczepionych.

Przeczytaj także Emmanuel Macron uważa, że ​​zamykanie nieszczepionych osób „nie jest konieczne we Francji”

Ale obecnego skoku epidemiologicznego nie da się wytłumaczyć jedynie niskim zasięgiem szczepień. Około 40% osób, u których wynik testu na koronawirusa był pozytywny w ciągu ostatnich czterech tygodni, otrzymało dwie dawki szczepionki. Jednak łóżka intensywnej opieki pozostają prawie całkowicie zajęte przez osoby niezaszczepione. Z prawie 500 pacjentami na oddziale intensywnej terapii na swoim terytorium, Austria jest nadal daleka od sytuacji obserwowanej w krajach sąsiednich, z których wszystkie zostały mocno dotknięte przez tę czwartą falę.

W Europie pandemia się ściga, a kilka krajów – Szwecja, Niemcy i Grecja – ogłosiło w ostatnich dniach zaostrzenie restrykcji.

naukowiec