Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Australia świętuje Nowy Rok pomimo pandemii, Chiny przygotowują się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich

Nowy rok naznaczony przez Covid-19, wciąż jest wszędzie

Uroczystości odwołane lub mocno obramowane: świat przygotowuje się do wejścia w trzeci rok pandemii, gdy wybuchają infekcje, ale pojawiają się nieśmiałe oznaki nadziei.

Od czasu odkrycia wirusa w Chinach w grudniu 2019 r. zmarło ponad 5,4 miliona ludzi. Zarażonych zostało niezliczona ilość osób. Spowodował pojawienie się szczególnie zakaźnego wariantu Omicron pod koniec roku miliony przypadków dziennie po raz pierwszy.

Francja Czwartkowa noc stała się najnowszym krajem, który ogłosił Omicron Teraz większość jest na ich terytorium, po jednym « Znaczący postęp „ wirus w ostatnich dniach.

Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, a nawet Australia, która od dawna była odporna na pandemię, biją rekordy nowych przypadków.

Niemniej jednak dystrybucja szczepionek do około 60% światowej populacji daje promyk nadziei, chociaż niektóre biedne kraje nadal mają do nich ograniczony dostęp, a część populacji wciąż jest do tego niechętna.

Od Seulu po San Francisco obchody Nowego Roku zostały ponownie odwołane lub zmniejszone. Ale zachowały się te w Rio de Janeiro, które zwykle gromadzą 3 miliony ludzi na plaży Copacabana. Podobnie jak na Times Square w Nowym Jorku, oficjalne wydarzenia zostaną ograniczone, ale nadal można się spodziewać tłumów. Sydney, największe miasto Australii, również zorganizowało pokaz sztucznych ogni.

READ  Wojna na Ukrainie: na fabrykę Azovstal w Mariupolu pada deszcz ognia, świetne zdjęcia