Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aurélien Tchouaméni (Monako) wzywa UEFA po rasistowskich okrzykach w Pradze

Aurélien Tchouaméni (Monako) wzywa UEFA po rasistowskich okrzykach w Pradze

W ten wtorek w Pradze na futbol dodatkowo wpłynęło oburzające zachowanie niektórych. Podczas strzelenia pierwszego gola Monako przeciwko Pradze (2:0) w rundzie wstępnej Ligi Mistrzów, Aurelien Chuamini padł ofiarą małpich okrzyków według Monako. Pomocnik Monako (21) odpowiedział dziś listem otwartym z sugestywnym nagłówkiem: „ Naszą rolą jest słyszeć ».

Pytania do UEFA

W wiadomości zamieszczonej na Twitterze były zawodnik Girondins de Bordeaux rzuca bezpośrednio UEFA dwa pytania: dlaczego piłkarze, którzy są ofiarami rasizmu, nie odnoszą się do protokołu ustalonego dla tego typu sytuacji i dlaczego nie potrzeba pięciu minut, aby się dowiedzieć czy rasistowskie obelgi były wymawiane jak Możemy to zrobić, aby sprawdzić pozycję spalonego. ?

Aurélien Tchouaméni żałuje również, że te pytania często są tak szybko pomijane. ” Znamy te sytuacje. Przez dwa, trzy dni jest zamieszanie i przechodzimy do następnego dnia Międzynarodowa nadzieja Francji kończy swoje przesłanie słowami, które rozbrzmiewają po tych wydarzeniach: Nazywam się Aurélien Tchouaméni i jestem dumny ze swoich korzeni. Nikt mi tego nie odbierze ».

READ  Do słownika trafia dziesięć nowych słów