Auger-Aliassime przegrał 7:6(4), 6:4 z Sonnego w drugiej rundzie w Dubaju

DUBAJ, Zjednoczone Emiraty Arabskie – Felix Auger-Aliassime przegrał 7:6 (4), 6:4 z Lorenzo Sonego w drugiej rundzie tenisowych mistrzostw Dubaju w środę rano.

Quebec ma teraz rekord kariery 2-1 przeciwko Sonego, po przegranej po godzinie i 55 minutach akcji na cemencie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Od samego początku Auger-Aliassime miał trudności z ustaleniem swojej gry serwisowej.

Czwarta rozstawiona w turnieju zagrała zaledwie 46 procent swojego pierwszego podania w pierwszym secie, w porównaniu do 79 procent jej rywalki. Mimo wszystko mecz był zacięty, gdyż w pierwszym secie nie padły żadne break pointy.

Jednak Sonego wyszedł z 13 zwycięzcami, w porównaniu z zaledwie 10 dla reprezentanta Maple Leaf, co ostatecznie pozwoliło mu wygrać pierwszego seta.

Trend utrzymywał się w drugim secie, a Włochowi udało się nawet objąć prowadzenie po dziewiątej rakiecie na świecie. Sonego znakomicie kontrolował tyczkę przy swoim pierwszym i drugim serwisie i zrobił wystarczająco dużo, by wykorzystać jeden ze swoich trzech break pointów.

Wykorzystując podwójny błąd Augera-Aliassime’a w siódmej partii drugiego seta, Sonego zdołał uzyskać decydującą przerwę.

Tymczasem Auger-Aliassime jakoś próbował znaleźć rozwiązania resuscytacji przeciwko 67. graczowi na świecie. Trzeba przyznać, że spisał się słabo, bo nie był w stanie utrzymać ani jednego break pointa w meczu.

Włoch zdobył dwa pierwsze punkty meczu zwycięskim strzałem.

W ćwierćfinale Sonego zmierzy się z rozstawionym z siódmym Niemcem Alexandrem Zverevem, który pokonał Australijczyka Christophera O’Connella 7:5, 6:4.

Auger-Aliassime był jedynym kanadyjskim zawodnikiem w Dubaju.

Djoković w ćwierćfinale

Z drugiej strony Novak Djokovic z łatwością awansował do ćwierćfinału pokonując Talona Griksspora 6:2, 6:3.

Djokovic, faworyt turnieju, przedłużył swoją passę bez porażki do 19, dzień po zwycięstwie w trzech setach w klinczu ze 130. rakietą świata, Tomaszem Machakiem.

35-letni Serb cztery razy ukradł serwis Grikssporowi i jak dotąd pozostaje niepokonany w tym sezonie. To był drugi mecz Djokovica od zdobycia 10. tytułu Australian Open.

READ  Nowa kluczowa debata na temat Kyliana Mbappe

Pięciokrotny mistrz Dubaju postanowił wziąć kilka tygodni wolnego po wyleczeniu kontuzji ścięgna podkolanowego w Australii, na drodze do zdobycia 22. tytułu w grze pojedynczej w swojej karierze.

Djokovic zmierzy się teraz ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Paulem Hubertem Hurkaczem a Rosjaninem Pawłem Kotowem, o miejsce w półfinale.

Tymczasem obrońca tytułu Andriej Rublow pokonał Hiszpana Alejandro Dawidowicza Fokinę 1:6, 7:6(6), 7:6(3).

Rosjanin obronił pięć punktów meczowych w tie-breaku drugiego seta. Zdobył siedem punktów z rzędu, po tym jak szybko wycofał się z przewagi 1-6.

Następnie Davidovich Fokina przegrał 1: 6 w dogrywce w drugim secie, oszczędzając dwa punkty meczowe, zanim przegrał w trzecim secie.

W ćwierćfinale Rublow zmierzy się z Holendrem Butikiem van de Zandsholbem.