Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Astronauta oskarżony przez Rosję o sabotowanie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Oskarżenie podważa międzynarodową współpracę w kosmosie. 12 sierpnia rosyjska agencja informacyjna TASS opublikowała artykuł oskarżający astronautkę Serenę Onion Kanclerz o sabotowanie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Według Rosji Amerykanin mógł już wywiercić dziurę w module Sojuz, aby szybciej wrócił na Ziemię, gdy miał problemy zdrowotne podczas pobytu na orbicie. Oskarżenie pochodzi od niezidentyfikowanego wyższego urzędnika rosyjskiej Agencji ds. Cywilnych Działań Kosmicznych Roscosmos.

zapytany przez smakźródło to wskazało, że przedmiotowy otwór nie mógł być wadą fabryczną ani nawet pojawił się przed startem. Szczególnie podkreślał fakt, że urządzenie było testowane w komorze próżniowej, dzięki czemu możliwe było jego wykrycie. Przeciek wykryto pod koniec sierpnia 2018 r. i do tej pory Rosja nie podała żadnego oficjalnego powodu, mimo śledztwa w tej sprawie. Zwróć uwagę, że według ekspertów załodze nigdy nie groziło niebezpieczeństwo.

Rosyjski wyjazd?

Ze swojej strony NASA wspiera astronautę. Kathy Luders, szefowa ludzkich lotów kosmicznych w amerykańskiej agencji, oświadczyła w sieciach społecznościowych, że „nie ma wiary w wiarygodność tych oskarżeń”. ta sama historia z Bill Nelson, administrator NASA, który powiedział, że „w pełni popiera Serenę”.

W ostatnich tygodniach Moskwa grozi, że opuści Międzynarodową Stację Kosmiczną, do starcia medialnego między Rosją a Stanami Zjednoczonymi. CNBC W rzeczywistości dał jasno do zrozumienia, że ​​jeśli Waszyngton nie zniesie sankcji wobec Rosji, wyjście z programu będzie opcją zbudowania własnej stacji kosmicznej. Ale Reuters jasno dał do zrozumienia, że ​​ewentualny wyjazd nie może nastąpić do 2025 r., pozostawiając tym dwóm krajom trochę czasu na wyrównanie dzielących ich różnic.

READ  Test Apple iPad Air 5: moc M1 w preferowanym modelu