Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Asteroida, na której wylądują Chiny, będzie rozdartym kawałkiem księżyca!

Asteroida, na której wylądują Chiny, będzie rozdartym kawałkiem księżyca!

Patrick Michel, globalny specjalista od asteroid, wyjaśnia nam wyzwania naukowe stojące przed chińską misją poboru próbek z asteroidy Kamo’oalewa planowaną na rok 2025. Asteroida ta jest interesująca ze względu na możliwe powiązanie z kraterem księżycowym Giordano Bruno. Ale nie tylko.

W 2025 r. Chiny planują wystrzelić Tianwen-2 – ambitną misję mającą na celu pobranie próbki z asteroidy Kamo’oalewa, quasi-satelity Ziemi. Oznacza to, że krąży wraz z Ziemią wokół Słońca, podążając swoją własną orbitą, ale z naszej ziemskiej perspektywy wydaje się, że krąży wokół naszej planety. W rzeczywistości jest towarzyszem Ziemi, który ewoluuje na orbicie rezonansowej Średni ruchŚredni ruch 1:1 z naszą planetą.

Ta przykładowa misja powrotna stwarza poważne wyzwania ze względu na mały rozmiar asteroidy, która ma zaledwie 30 metrów średnicy, i jej długość. Prędkość obrotowaPrędkość obrotowa Jego czas trwania wynosi zaledwie 28 minut, co wskazuje na możliwą konstrukcję monolityczną oraz brak informacji o jej kształcie i topografii. Operacje w pobliżu tej asteroidy mające na celu jej sporządzenie mapy i określenie lokalizacji zespołu będą złożone. Są one niezbędne, ponieważ kształt i właściwości powierzchni Kamo’oalewa są obecnie wciąż nieznane. Nie można na nim wylądowaćrównikrównik Ponieważ prędkość obrotowa asteroidy jest tak duża, sonda będzie musiała wycelować w bieguny, aby pobrać próbki. Rozważane są dwie metody: Dotknij i idź I zakotwiczenie.

„Czas ucieka”: Europa musi mieć misję do potencjalnie niebezpiecznej asteroidy Apophis

Misja ta, będąca jednocześnie demonstracją technologii, stanowi ogromne wyzwanie i budzi duże zainteresowanie naukowe, ponieważ nigdy wcześniej nie badano tak małego, szybko rotującego obiektu.

Co sprawia, że ​​asteroida Kamoalewa jest szczególnie interesująca? To jest jego możliwe połączenie z kraterem księżycowym Giordano BrunoGiordano Bruno „, wyjaśnia Patrick Michel, dyrektor ds. badań w Narodowym Centrum Badań Naukowych w Laboratorium Lagrange w Obserwatorium Lazurowego Wybrzeża i badacz zaangażowany w kilka misji do asteroid, z których część dostarczyła próbki na Ziemię.

READ  Udany start Lucy, pierwszej misji trojańskiej NASA na asteroidę

Według ostatnich obserwacji z Ziemi” Kto to ujawnił Kamwaloa Ma właściwości spektroskopowe podobne do materiału krzemianowego znajdującego się w księżycksiężyc,Podlega korozji przestrzennej „Więc to może być ta asteroida.” Albo z powierzchni Księżyca, a nie z głównego pasa asteroid, skąd zwykle pochodzi większość asteroid Obiekty znajdujące się w pobliżu ZiemiObiekty znajdujące się w pobliżu Ziemi „.

Aby zweryfikować i wesprzeć tę hipotezę, zespół naukowców – w tym Patrick Michel – przeprowadził badanie oparte na „ Symulacja cyfrowaSymulacja cyfrowa Wpływ na Księżyc i ewolucja powstałych fragmentów. Praca ta została zaprezentowana w artykule opublikowanym dzisiaj w Astronomia przyrodniczasytuacja światłoświatło Teoria, według której Do'asteroida Kamwaloa Może to być fragment wyrzucony z księżycowego krateru Giordano Bruno », chciałbym zwrócić uwagę na Patricka Michela, także współautora artykułu.

Fragment asteroidy Kamo’oalewa może zostać wyrzucony z krateru księżycowego Giordano Bruno

Celem tego badania jest sprawdzenie, czy „ TematTemat Jego wyrzucenie podczas uderzenia w Księżyc może skutkować narodzinami asteroidy takiej jak Kamwaloa „Symulacje sugerują, że ostateczny wpływ na Księżyc mógł mieć”. Wyrzucanie fragmentów na orbity HeliocentryzmHeliocentryzmNiektóre znajdują się w rezonansie 1:1 z Ziemią, co prowadzi do obecnego istnienia takich kwazatelitów Kamwaloa „Innymi słowy, symulacje te sugerują, że asteroida może być” Część wydobyta z tego księżycowego krateru „.

„Symulacje wskazują również, że księżycowy krater Giordano Bruno o średnicy 22 kilometrów i stosunkowo młodym wieku od 1 do 10 milionów lat znajduje się na końcu niewidocznej strony Księżyca”. Jest to najbardziej prawdopodobny krater pochodzenia fragmentów tworzących kwasatelity Kamwaloa „.

Hipoteza ta zostanie przetestowana przez misję Tianwen-2, która zwróci próbkę Kamo’oalewa na Ziemię w celu dalszej analizy laboratoryjnej. Analiza tej próbki księżycowej.” Ma ogromną wartość naukową, gdyż pozwala lepiej zrozumieć procesy wyrzutów podczas zderzeń z Księżycem, erozji przestrzeni kosmicznej na naszym naturalnym satelicie na przestrzeni ostatnich milionów lat, a także dynamicznego środowiska w pobliżu Ziemi. „Te informacje pomogą ulepszyć modele wpływu, co ma kluczowe znaczenie dla rozwiązania różnych problemów, takich jak datowanie kraterów i uderzenia w ziemię”. Układ SłonecznyUkład Słoneczny Na przykład.

READ  3 objawy, które mogą ujawnić raka jelita grubego

Ta analiza będzie również interesująca, ponieważ Kamo’oalewa jest asteroidą typu S. Podobny do Itokawy, z której pobrano już próbki, którego pochodzenie znajduje się w pasie asteroid i którego właściwości możemy porównać powinny być różne, jeśli oba obiekty nie mają tego samego pochodzenia „.