Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Arte chce zostać „pierwszą europejską audiowizualną platformą kulturalną”

Wracając do szkoły, Arte, z rekordową publicznością w tym roku, potwierdziła swoje pragnienie „stania się wiodącą europejską audiowizualną platformą kulturalną”, z szeregiem niewizualnych (dokumentów, seriali) i nowych programów w programie , szczególnie w sieciach społecznościowych.

Arte powraca do swojego audiowizualnego świata i chce zostać „pierwszą europejską audiowizualną platformą kulturalną”

AFP/Archiwum

Aby powrócić do szkoły, Arte twierdzi, że chce stać się „wiodącą europejską audiowizualną platformą kulturalną”, z szeregiem niewidzianych (dokumentów, seriali) i nowych programów w programie, zwłaszcza w sieciach społecznościowych.

„Nasz cel jest jasny: stać się wiodącą europejską audiowizualną platformą kulturalną” – powiedział szef francusko-niemieckiego kanału Bruno Patino podczas telekonferencji w czwartek.

Rekord historyczny

– To europejskie przyspieszenie, które chcemy wdrożyć, jest sercem projektu naszej grupy, który został podpisany w czerwcu ubiegłego roku – kontynuował prezes sieci. Cyfrowy wyświetlacz „ostatecznie” przekroczy sześć dostępnych obecnie języków (francuski, niemiecki, hiszpański, włoski, polski i angielski).

Na poparcie tej ambicji wyniki były zadowalające: „Od początku roku kanał zgromadził 2,9% udziału w widowni na antenie, co jest historycznym rekordem” – powiedział Patino.

Po stronie cyfrowej oglądalność wzrosła ponad pięciokrotnie w latach 2017-2020, a platforma arte.tv rejestruje średnio 170 milionów filmów oglądanych każdego miesiąca. Na portalach społecznościowych (YouTube, Facebook, Instagram, Twitter) Arte ma ponad 18 milionów subskrybentów.

Kobiety i młodzież myślą o liście

Na początku roku szkolnego kanał prezentuje „stan świata we wszystkich jego postaciach” według trzech głównych tematów: „rola kobiet”, „miejsce młodości” i myślenie, jak zadeklarował redaktor naczelny Boris Razon. Arte Francja.

Pytanie o miejsce kobiet w społeczeństwie można znaleźć w serialu „Mytho”, z którego drugi zostanie wyemitowany w październiku, oraz „Nona et ses Filles”, pierwszym serialu Valérie Donzelli, dostępnym jesienią jako Miou- Miou, która jest w ciąży w wieku siedemdziesięciu lat.

Film „H24” skupia się na przemocy wobec kobiet poprzez 24 filmy krótkometrażowe „napisane przez 24 europejskich pisarzy, zagrane przez 24 aktorki i nakręcone przez 24 reżyserów”.

READ  Kierownictwo M6 oferuje swoje wsparcie Karen Le Marchand po dezinformacji o jej zachowaniu w „Miłość jest na łące”: „Ona ma swoją osobowość, ale ma wielką szczerość”

Refleksja i młodzież spotykają się w serialu „Anna” Niccola Omanettiego, od 10 września na arte.tv, który śledzi podróż nastolatka na Sycylię wyniszczaną przez epidemię, która zgładziła dorosłych.