Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Armia izraelska potwierdza zabicie przywódcy Hezbollahu

Armia izraelska potwierdza zabicie przywódcy Hezbollahu

Aktualizacja sytuacji we wtorek, 16 kwietnia, pod koniec dnia

 • Armia izraelska przeprowadza naloty na członków Hezbollahu

Armia ogłasza zabójstwo Ismaila Youssefa Baza, dowódcy sektora przybrzeżnego oddziału wojskowego Hezbollahu w regionie Ain Baal w Libanie. ostatni Nie żyje bojownik Hezbollahu W ataku przypisywanym armii izraelskiej w mieście Shehabiya. Wcześniej w Izraelu eksplodowały dwa drony Hezbollahu.

 • Waszyngton jest gotowy zaostrzyć sankcje na Iran

Tak stwierdziła Janet Yellen, sekretarz skarbu USA „Skarb Skarbu nie zawaha się współpracować z naszymi sojusznikami, aby wykorzystać nasze uprawnienia do nakładania sankcji w celu dalszego zakłócania złowrogich i destabilizujących działań irańskiego reżimu”..

 • Izrael ostrzega, że ​​Iran „nie wyjdzie bez szwanku” ze swojego ataku

Armia izraelska ostrzegła Iran po bezprecedensowym ataku, który przeprowadziła w sobotni wieczór na Izrael w odpowiedzi na nalot na jego konsulat w Damaszku. Nie możemy stać bezczynnie w obliczu takiej agresji, ponieważ Iran nie wyjdzie z tego bez szwanku Rzecznik armii Daniel Hajari powiedział podczas wizyty mediów w bazie w południowym Izraelu o ataku.

 • Iran ostrzega przed tym „minimalna praca” Doprowadzi to do reakcji Izraela

To samo powiedział prezydent Iranu Ebrahim Raisi „minimalna praca” Izrael vs „Interesy Iranu” może to powodować „Ostra odpowiedź” Jak wynika z komunikatu prasowego opublikowanego we wtorek i rozpowszechnionego przez irańskiego prezydenta, jego kraj Irańska agencja informacyjna „ISNA”.. Obiecałem Izraelowi „Odpowiedź” W odpowiedzi na masowy atak przeprowadzony przez Iran w sobotę i niedzielę wieczorem na terytorium Izraela.

 • Recep Tayyip Erdogan uważa, że ​​Benjamin Netanjahu jest „głównie odpowiedzialny” za irański atak na Izrael

Podczas przemówienia wygłoszonego przez prezydenta Turcji po posiedzeniu rządu, transmitowanego w telewizji, Recepa Tayyipa ErdoganaZaatakował izraelskiego premiera. „Atak Izraela na ambasadę Iranu w Damaszku z naruszeniem prawa międzynarodowego i Konwencji Wiedeńskiej był kroplą, która przelała czarę goryczy”.Erdogan docenia.

READ  zdrada. Joe Biden wstrzymuje projekty dotyczące skroplonego gazu ziemnego i uderza Europę w serce.

 • Władimir Putin w rozmowie z prezydentem Iranu wzywa do „powściągliwości”.

Jak poinformowała oficjalna agencja TASS, prezydent Iranu Władimir Putin ogłosił to podczas wywiadu z Ebrahimem Raisim „Podstawową przyczyną obecnych wydarzeń na Bliskim Wschodzie jest nierozwiązany konflikt izraelsko-palestyński; Wyraził nadzieję, że wszystkie strony zachowają rozsądną powściągliwość i unikną nowej rundy konfrontacji, która miałaby katastrofalne skutki dla całego regionu..

 • W Stanach Zjednoczonych spiker Izby Reprezentantów obiecał poddać pod głosowanie dwa odrębne projekty pomocy Ukrainie i Izraelowi

„W tym tygodniu rozważymy osobne wnioski legislacyjne”.w tym przyzwolenie „Finansowanie naszego izraelskiego sojusznika” To jest dozwolone „Wspierajcie Ukrainę w jej walce z rosyjską agresją”powiedział Mike Johnson W sieci społecznościowej.

 • Portugalia wzywa ambasadora Iranu po skonfiskowaniu statku „MSC Aries”.

We wtorek portugalskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało ambasadora Iranu do Lizbony. „Spotkanie umożliwiło ponowienie żądania natychmiastowego zwolnienia statku MSC BaranZatrzymany w Cieśninie Ormuz »Ministerstwo poinformowało w Zgłosiłem.

 • Minister spraw zagranicznych Niemiec chce nałożyć nowe sankcje UE na irańskie drony

Annalena Baerbock ogłosiła, że ​​we wtorek uda się do Izraela, aby omówić możliwe rozwiązania„Unikaj dalszej eskalacji” W regionie po irańskim ataku na Izrael.

 • Izrael twierdzi, że ciężarówki z pomocą humanitarną wjechały do ​​Strefy Gazy

Około 550 ciężarówek z pomocą humanitarną wjechało do Strefy Gazy „Dwa dni temu” Po „Szczegółowe kontrole bezpieczeństwa”We wtorek armia izraelska ogłosiła; Organizacja Narodów Zjednoczonych uważa tę liczbę za niewystarczającą.

 • Minister spraw zagranicznych Izraela wzywa swoich odpowiedników do nałożenia sankcji na Iran

Poinformował o tym Izrael Katz, izraelski minister spraw zagranicznych „Wysłał listy do trzydziestu dwóch krajów i rozmawiał z dziesiątkami ministrów spraw zagranicznych i dygnitarzy na całym świecie, żądając sankcji wobec irańskiego projektu rakietowego i wpisania Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej na listę organizacji terrorystycznych”..

READ  Transmisja na żywo – Wojna na Ukrainie: Moskwa „przydziela ogromne środki”, aby podzielić sojuszników Kijowa