Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Arizona Cardinals ogłaszają pierwsze zakłady sportowe na stadionie NFL

Zakłady sportowe to nierozłączna część wszystkich dyscyplin. Bukmacherzy uwielbiają obstawiać mecze, gdyż dodaje to mnóstwa emocji do oglądania spotkania na żywo, a dodatkowo można zyskać szanse na pomnożenie swoich funduszów. Nic zatem dziwnego, że drużyny chciałyby mieć na swoich obiektach miejsca do postawienia zakładów.

Siedziba Arizona Cardinals miejscem dla bukmacherów

Phoenix może już w krótce stać się bardzo atrakcyjnym miastem dla fanów hazardu i ryzyka. Choć w nabliższym czasie próżono wypatrywać sloty, zakłady sporotwe powinny rozprzestrzenić się w Ameryce Północnej w zadowalającym poziomie. Na stadionie State Farm, siedzibie Arizona Cardinals być może będzie można stawiać zakłady sportowe. Warto podkreślić, że odbywa się tutaj wiele ważnych meczów NFL oraz uniwersyteckiego futbolu, zatem miejsce to jest często odwiedzane przez dziesiątki tysięcy osób.

Gubernator Arizony Doug Ducey w kwietniu podpisał ustawę o zakładach sportowych. Swoim podpisem umożliwił on powstanie 20 nowych licencji na zakłady sportowe – zarówno stacjonarne, jak i internetowe. Dziesięć z nich zostało przeznaczonych dla profesjonalnych drużyn sportowych, w tym oczywiście Arizona Cardinals.

Warto jeszcze tutaj wspomnieć o tym, że takowe licencje nie są wcale tanimi rzeczami. Tylko jedna taka kosztuje 850 tysięcy dolarów, a cała opłata jest uiszczana na rzecz państwa. Przychody brutto z zakładów sportowych będą opodatkowane w wysokości 10% od zakładów mobilnych i 8% od zakładów detalicznych.

State Farm Stadium jako jedno z pierwszych tego typu miejsc w USA

Zakłady bukmacherskie na tym stadionie będą pierwszymi, które obejmą NFL, lecz nie będą pierwszymi w ogóle. Ten prestiżowy tytuł należy do Capital One Arena w stolicy kraju, gdzie swoją siedzibę ma Washington Wizards znane z NBA oraz Washington Capitals z NHL. Tamtejszy stadion sprzedaż detaliczną zakładów sportowych wprowadził już w maju bieżącego roku.

READ  Polska na chłopcu!

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwsze zakłady na State Farm Stadium będą dostępne do kupienia już 9 września. Tego samego dnia rozpocznie się sezon NFL 2021-22, a w pierwszym meczu sezonu zobaczymy Dallas Cowboys oraz Tampa Bay Buccaneers.

Obecnie jest jeszcze kilka innych lokacji w USA, które planują stworzyć na swoim stadionie strefę do przyjmowania zakładów sportowych, lecz potrzebna im do tego licencja. Są również obiekty pokroju Wrigley Field w Chicago, które jest na wczesnym etapie budowy miejsca z zakładami sportowymi. Możemy zatem przypuszczać, że moda ta trafi, na co raz to nowsze obiekty i za kilka lat stanie się nierozłącznym elementem największych stadionów w kraju. Kto wie, być może trend ten trafi również do Polski? Wszakże w naszym kraju również jest potężne grono bukmacherów, którzy chętnie stawialiby zakłady na stadionie swojego ulubionego klubu.

Może warto wykonać jeszcze jeden krok w przód?

Skoro zakłady sportowe na stadionach stają się powoli czymś oczywistym, to czemu nie dodawać całych stref hazardowych w takich lokacjach. Przyczyniłoby się to do znacznego wzrostu przychodów do klubowej kasy, co wiązałoby się z ciekawszymi transferami, modernizacją obiektów i inwestowaniem w nowy sprzęt. Dla klubu są to zatem same korzyści, gdyż koszt zbudowania takiego miejsca wcale nie jest wysoki, a inwestycja zwróci się na pewno w szybkim tempie.

Kibice natomiast mieliby co robić, czekając na mecz bądź w przerwach od gry. Poker czy bilard bardzo mocno uatrakcyjniłyby rozgrywki i sprawiły, że ludzie by się nie nudzili. Do tego w takich miejscach można by było organizować różnego rodzaju turnieje, na przykład w pokera, które mogłyby przyciągnąć do klubu nowe osoby, nawet takie, które nie są zbyt mocno zainteresowane sportem i tradycyjnymi rozgrywkami. Jest to jednak temat do rozważenia w przyszłości, gdyż teraz trzeba skupić się na poprawnym działaniu samych zakładów sportowych.

READ  Polska mogłaby kupić 100 ton złota i wyprzedzić Arabię ​​Saudyjską