Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Apple mówi polskiemu prokuratorowi generalnemu, że został zainfekowany Pegazem

Od ponad 24 godzin Apple wysyła wiadomości e-mail informujące użytkowników, że zostali zaatakowani i zainfekowani oprogramowaniem szpiegującym Pegasus izraelskiej firmy NSO. Firma z Cupertino wysłała alert e-mail z kilkoma zaleceniami, takimi jak jak najszybsza aktualizacja iPhone’a do iOS 15.1.1!

Polski prokurator właśnie został powiadomiony

Po wszczęciu postępowania sądowego przeciwko NSO Group, Apple zdecydował, że zapobiec Wszystkich ich klientów, którzy zostali zhakowani przez firmę.
Ci zainfekowani użytkownicy zwykle mają stacje robocze w wysokie obowiązkiMogą to być ministrowie, posłowie, prawnicy, a nawet prokuratorzy.
Według mediów Pomyśl Apple, Ewa Wrzosek (Członek Stowarzyszenia „Lex Super Omnia” i Prokurator Generalny RP) otrzymałaby wiadomość ostrzeżenie od Apple na ich adres e-mail Apple ID.

W tym liście kalifornijski gigant przekazuje następujące informacje:

Ostrzeżenie: osoby atakujące sponsorowane przez państwo mogą zaatakować Twój iPhone. Apple uważa, że ​​jesteś celem ataków sponsorowanych przez państwo, którzy próbują zdalnie włamać się do iPhone’a powiązanego z Twoim Apple ID.
Ci napastnicy mogą cię zaatakować
indywidualnie ze względu na to, kim jesteś lub co robisz. Jeśli twoje urządzenie
Zaatakowani przez sponsorowanego przez państwo atakującego mogą być w stanie uzyskać zdalny dostęp do poufnych danych, komunikacji, a nawet aparatu i aparatu. Chociaż może to być fałszywy alarm, potraktuj to ostrzeżenie poważnie.

iPhone Pegaz

W tym e-mailu Apple polecił kilka rzeczy Znaczenie Do Prokuratora Generalnego Ewy Warzosek:

  • Zaktualizuj iPhone’a JAK NAJSZYBCIEJ do oprogramowania iOS 15.1.1 Jest to najnowsza dostępna wersja. Apple twierdzi, że uważa, że ​​wykryte ataki sponsorowane przez państwo nie działają w systemie iOS 15 i nowszych.

    W swojej rozmowie Apple nie twierdzi, że te informacje są bezpieczne i wiarygodne. Firma woli używać terminu „Uważać”.

  • Zbliż się do eksperta. Na przykład Apple zaleca skontaktowanie się ze swoją służbą pomocy w nagłych wypadkach Infolinia dotycząca bezpieczeństwa cyfrowego. Gdy przyjrzymy się dalej, zobaczymy, że jest to stowarzyszenie non-profit, z którym można skontaktować się 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
    Apple komunikuje się ze swoją stroną internetową accessnow.org/help.

Ewa Warzosek powiedziała na swoim koncie na Twitterze, że zdaje sobie sprawę z powagi tego e-maila otrzymanego przez Wsparcie Apple. Zadzwoniłem też do polskiego Ministra Sprawiedliwości, aby spróbował Więcej wyjaśnień.

Inne e-maile zostały wysłane do innych osobistości i osób z życia politycznego ich kraju, w tej chwili Niewiele osób przemówiło Podobnie jak polski prokurator.

READ  Tymczasowy rekordzista ostatniej walki „Ali” w Kronenburgu