Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Antony Blinken twierdzi, że omawia z Izraelem „dodatkowe kroki” w celu zapewnienia pomocy Strefie Gazy

Antony Blinken twierdzi, że omawia z Izraelem „dodatkowe kroki” w celu zapewnienia pomocy Strefie Gazy

Antony Blinken kontynuuje swoją podróż po Bliskim Wschodzie. Szef amerykańskiej dyplomacji W Jerozolimie, w środę, 7 lutego. Po spotkaniu z premierem Benjaminem NetanjahuMinister spraw zagranicznych powiedział z Jerozolimy, że omawia tę kwestię z Izraelem „Dodatkowe kroki” Dostarczenie pomocy Strefie Gazy, która jest oblężona przez Izrael i cierpi z powodu poważnego kryzysu humanitarnego. „Wszyscy mamy obowiązek zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić niezbędną pomoc wszystkim, którzy jej najbardziej potrzebują”.on dodał. Śledźcie naszą transmisję na żywo.

Katar twierdzi, że Hamas „pozytywnie” zareagował na projekt rozejmu. Inicjatywa kierowana przez Doha i Egipt zakłada uwolnienie zakładników przetrzymywanych w Strefie Gazy w zamian za zaprzestanie walk między Izraelem a ruchem palestyńskim. Hamas potwierdził, że przekazał swoją odpowiedź mediatorom egipskim i katarskim, nie podając jednak jej treści.

Walki w Strefie Gazy trwają. Bombardowania szczególnie dotknęły miasta Khan Yunis i Rafah w Gazie. W tym ostatnim, w rozpaczliwych warunkach, przebywa obecnie ponad 1,3 miliona wysiedleńców.

drW izraelskich nalotach w Syrii zginęło pięć osób. Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka wśród ofiar zamachów bombowych w mieście jest trzech cywilów Region Homs. Syryjska telewizja państwowa wyemitowała materiał filmowy przedstawiający ratowników przeszukujących gruzy czegoś, co wyglądało na zawalony budynek i niosących osobę na noszach.

READ  Donald Trump potwierdza, że ​​opuści prawybory republikanów