Analiza Laurenta Hessa: „Dopras w końcu umieścił Khazriego w swojej najlepszej roli”

Jednak uruchomienie! Klub piłkarski Saint-Étienne: Czy możemy wierzyć w lepsze czasy?

Po czterech kolejnych porażkach na L1, w tym przed Rennes (0-5), fatalnym dla Claude’a Boyle’a, oraz w Reims (0-2), który zginął w kolebce Juliana Sable’a, ASSE wróciło wczoraj do zwycięstwa. W Coupe de France w Lyon-Ducher (1:0) dzięki bramce Arnauda Nordina w połowie pierwszej połowy. Po raz pierwszy dla Pascala Dubrasa na ławce Zieloni wprowadzili podstawy. Pokazali poważną twarz, nie tracąc prawie żadnych szans, nie osiągnęli celu w meczu, a zespół Lyonu naciskał od początku do końca.

Ponad 9 i pół z 9 jest prawdziwych

To, co zapamiętamy z tego spotkania, oprócz tego, że bramka Nordena pochodziła z dużego powrotu do zdrowia, jak Dobraz poinstruował na swoim pierwszym treningu, aby wyłączyć presję na każdym terenie, to przede wszystkim nieco ofensywny skład Savoyarda. Po ostrzeżeniu, że otrzymał karę pod koniec pierwszej połowy, Dupraz ustanowił system z dwoma napastnikami. Maher na 4-4-2 po raz pierwszy wyrównał duet Khazri-Krasso, z Tunezyjczykiem, który poparł byłego gracza Epinal. I na tej płycie Khazri był, w wolnym duchu, najlepszym graczem Saint-Etienne w meczu. To on początkowo wystawił Krasowa na orbitę dla pierwszej szansy meczu, zanim bramkarz Lyonu zabłysnął w połowie piłki, a następnie posłał Nordina na jedyną bramkę meczu, odzyskując piłkę u stóp przeciwnika. Thriller, Khazri również wykonał kilka rzutów wolnych. Podkreślił, że w swoim biznesie bardziej chodził między liniami niż grając w pointe, jak to często miało miejsce w ostatnich miesiącach.

Będąc po jego stronie od Krasso, reprezentowanego przez Ignacio Ramireza, nie tylko uwolniło Khazriego, ale także naciągnęło drużynę we właściwym kierunku. Ani Krasso, ani Ramirez nie byli wczoraj tak naprawdę w płomieniach, ale wydaje się, że Dupraz już zidentyfikował duży problem z ASSE: ich brak obecności w polu karnym. Bo jeśli Khazri jest zdecydowanie najlepszym strzelcem Saint-Etienne w tym sezonie, w swoim dziewiętnastym ataku z L1 (17 goli w 18 meczach, w tym 7 dla Tunezyjczyka), jego skłonność do dezone często pozostawiała ogromną pustkę, gdy rozwijał figury. krawędź. Pustka, którą Dobraz wydaje się zdeterminowany wypełnić… zwłaszcza, że ​​będzie potrzebował swoich napastników, kiedy Khazri nie zdąży na wezwanie w styczniu, podczas Pucharu Narodów Afryki, nawet jeśli przybycie jednego lub dwóch atakujących graczy jest jednym z zimowych targów Priorytety Verts.

READ  Milik, przesłanie, które prowokuje OM…

podsumować

Podczas swojego pierwszego meczu z ławki wczoraj w Lyonie Deutscher (1:0) Pascal Debraz wystawił Wahbi Khazriego z powrotem przez tunezyjskie wyrównanie, by wesprzeć Jean-Philippe’a Krasseau. Z sukcesem od zwycięstwa ASSE, z bardzo dobrym meczem kapitana.