Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Amerykańska „prowokacja”, sędzia Jean-Luc Melenchon

Wśród napięć między Tajpej a Pekinem lider La France insoumise (LFI) Jean-Luc Melenchon opisany jako „podekscytowanie” Wyjazd Przewodniczącego Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych do Tajwanu, rzekomo W poście na blogu Opublikowano w środę 3 sierpnia it „Jest tylko jeden Chiny”.

Posunięcie Nancy Pelosi, podjęte w ramach azjatyckiego tournée, jest postrzegane przez Chiny jako wsparcie dla zwolenników niepodległości Tajwanu i odwrócenie obietnicy USA nie nawiązywania formalnych stosunków z wyspą.

Przeczytaj także: Tajwan: Niebezpieczna podróż Nancy Pelosi

Na swoim stanowisku tak uważa Jean-Luc Melenchon „Tajwan jest nieodłączną częścią Chin”używając określenia bronionego przez reżim w Pekinie i odrzuconego przez władze w Tajpej.

Pochodzący z Partii Niepodległości obecny prezydent Tajwanu Tsai Ing-wen, w przeciwieństwie do poprzedniego rządu, odmawia uznania, że ​​wyspa i kontynent są częścią„Jeden Chiny”.

Ambasada Chin we Francji dziękuje panu Melenchon

Chińczycy rozwiążą problem między sobą. Nie ma innego rozsądnego wyjścia”.Pan Melenchon, który oskarża Stany Zjednoczone o chęć zamiatania „Otwórz nowy front”. Stanowisko zajmowane przez długi czas przez „buntownika”, który powiedział w 2021 r. Odrzucenie Zimna wojna z Chinamiw sprawie przedłożenia Zgromadzeniu Narodowemu uchwały na rzecz udziału Tajwanu w pracach organizacji międzynarodowych.

Wieczorem Ambasada Chin we Francji podziękowała Jean-Lucowi Melenchonowi poprzez tweet „Za konsekwentne poparcie dla polityki jednych Chin”.

Pekin rozpoczął się w czwartek Najważniejsze manewry wojskowe w jego historii Jeśli chodzi o Tajwan, zdecydowana reakcja na wizytę przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi na wyspie. Chińskie wojsko wystrzeliło serię pocisków, które przeleciały nad Tajwanem, zanim spadły po raz pierwszy w wyłącznej strefie ekonomicznej Japonii.

Przeczytaj także: Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Chiny rozpoczynają trzydniowe ćwiczenia wojskowe z ogniem w kierunku Tajwanu

Minister obrony Tajwanu powiedział, że w czwartek 22 chińskie myśliwce na krótko wleciały do ​​strefy obrony powietrznej Tajwanu.

READ  USA grozi, że odpowiedzą „odpowiednio”, jeśli Chiny ustanowią bazę wojskową na Wyspach Salomona

Dla Pekinu te manewry „Niezbędne i uzasadnione działanie” Po wizycie u panaI Pelosi. W ostatnich latach nasiliły się również podróże zagranicznych urzędników i parlamentarzystów do Tajwanu, za każdym razem wywołując gniew Pekinu.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Między Yannickiem Gadotem a Jean-Luc Mélenchonem istnieją nie do pogodzenia prawa na poziomie międzynarodowym

Świat z AFP