Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Allonnaise Nawa Adama na Mistrzostwach Świata w Sportach Adaptowanych w Polsce

Allonnaise Nawa Adama na Mistrzostwach Świata w Sportach Adaptowanych w Polsce

Ze swoim szerokim uśmiechem i okularami Noua wygląda jak mała dziewczynka jak każda inna. Ale w rzeczywistości jest trochę inaczej. Nawa cierpi na lekki niedorozwój umysłowy i nie osiągnęła jeszcze takiego etapu dojrzałości psychicznej, jaki miała 20 lat temu. Z drugiej strony jest sprawdzoną sportsmenką i od niedzieli wystartuje w swoich trzecich dużych międzynarodowych zawodach.

Po halowych mistrzostwach Europy w Turcji w marcu, a następnie Igrzyskach Światowych (odpowiednik igrzysk olimpijskich w sportach zmodyfikowanych) w październiku, podczas których zdobyła trzy medale, w tym złoty na 100 metrów, została powołana ponownie do kadry narodowej Francji. kadra do startu w biegach na 60 i 200 metrów na Halowych Mistrzostwach Świata w Toruniu.

Ale tym razem cele nie są tak wysokie. Ponieważ jego tytuł w Australii nie był łatwy do przetrawienia, jego trener Xavier Leherisser wyjawia: „Były prośby mediów. Poza tym jej życie się zmieniło, odkąd mieszka w hostelu i jeździ pociągami, aby znaleźć pracę w ESAT. Wszystko to bardzo ją zdenerwowało. Niewiele trenowała. Baliśmy się nawet, że „przestanie” lekkoatletyka.' Zatem zaczynamy jeszcze raz.” A czasami trzeba nauczyć się podstawowych rzeczy na nowo.

Dlatego celem przede wszystkim będzie ponowne odkrycie radości z biegania. W perspektywie średnioterminowej rozwój w kierunku biegu na 400 metrów, który jest jedyną odpowiednią konkurencją sprinterską na Igrzyskach Paraolimpijskich: „Ma potencjał, aby w ciągu dwóch lub trzech lat dostarczyć świetne sygnały… i dlatego jego celem jest Paryż 2024”. Trener ma taką nadzieję.

READ  Długo walczył o Thibaulta Rossarda, przez wiele miesięcy miał kontuzję kolana