Alejandro Davidovich Fokina, zwycięzca niezwykłego pojedynku z Casperem Ruddem w Roland Garros

To bez wątpienia największa walka od początku French Open 2021. Na korcie nr 14 Hiszpan Alejandro Davidovic Fokina (46. w ATP) odniósł jedno ze swoich najbardziej pamiętnych zwycięstw na torze. On, który w sobotę skończy 22 lata, wycofał się z 15. rozstawionego turnieju, Norwega Caspera Ruuda, w pięciu setach (7-6). [3], 2-6, 7-6 [6], 0-6, 7-5).

Opowieść kończy się na granicy irracjonalności, na skraju nierzeczywistości, w finalnej grze zupełnie poza schematem. Ale musiało być, bo ten mecz pozostawił pot, emocje i bicie serca rozrzucone na boisku 14. Na trybunach całkowicie zapanowała szał, pijaństwo, słodkie szaleństwo i skala widowni. Na ziemi po ponad czterech godzinach walki wciąż stoją dwaj mężczyźni. Urocza przerwa w ten pusty i nieco deszczowy dzień.

Davidovich podaje Fokinę łyżką, przy 6-5, na piłce break!

Ten mecz niósł wszystko na swoim szalonym torze: masowe wymiany, niekończące się szalone dryblingi, kijowe forhendy i głupie faule. Z pewnością w tej niedefiniowalnej burzy Casper Rudd miał więcej konsekwencji i miał więcej okazji, by zostać zwycięzcą. Po triumfie w Genewie kilka tygodni temu, zachęcony świetnym do tej pory sezonem na boisku, Norweg miał kilka narzędzi w piersi. Ale często przepuszczał małe przyjemności. Piłka setowa, której nie kompostuje do bardzo miękkiego uderzenia w pierwszym secie, kolejna piłka, którą zostawia w trzecim secie. Spadające kamienie Alejandro Davidovich Fokina szybko schował do kieszeni, by wstać i znów walczyć.

READ  Francuz Cyprien Sarrazin wygrywa Bormio Tour 27 lat po Lucu Alphandzie

Hiszpan, 46 na świecie, jest wojownikiem, fanatykiem. Przez cały mecz nigdy się nie poddawał, był bity, walczył, a nawet skręcił kostkę. Bo Davidovich Fokina mimo wszystko nie zna zbyt wiele hiszpańskiego. Najpierw rosyjscy rodzice. Gra na ziemi nie jest kwadratowa, ale napędzana bardziej wewnętrzną furią, stale płonącym ogniem, podobnie jak jego dwa zatrzymujące ręce forhendy, w wysokim zawieszeniu, rzucił pełną pulę i brak marginesu na 15-30 w jego serwisie w samym sercu decydująca runda.

Pod blond blond włosami, w głowie Malagueño, cały czas coś się dzieje. W domu nic nie jest naprawdę ciche. Nawet ta ostatnia gra piątego seta, 6-5, była absolutnie niewyobrażalna. Davidovich Fokina właśnie zrobił sobie przerwę w najlepszym momencie poprzedniego meczu. Ale w tym szalonym meczu finał nie może być zwyczajny. Nagle wszystko się zaplątało. Nieco barokowy labirynt kropek, mieszanych uczuć i śmiałości halucynacji. Cztery razy Casper Ruud miał szansę powrócić do 6 meczów dookoła! Davidovich Fokina odpowiedział cztery razy, wypuszczając serw łyżką na jedną z czterech wybijających się piłek, które Rodd wrócił z bekhendu do siatki!

Drugie miejsce w pierwszej 16 turnieju wielkoszlemowego po US Open 2020

Nic już nie ma sensu. Zmęczenie Dawidowicza sprawiło, że Fokina wyglądała niechlujnie nad ziemią. Ale Hiszpan walczył, wciąż, zawsze, bez końca. W swoim pierwszym punkcie meczowym Rudd upuścił małą piłkę nad linię bazową, Fokina zaplątała się w szczotkę, potknęła się i nie udało się jej zagrać. Jako młody Marlowe sprawił, że sędzia zszedł z krzesła, aby pokazać mu znak. Tam odbywał się mecz, a sędzia wydawał się mówić mu, żeby się „uspokoił”, zanim powiedział mu, że piłka była dobra!

READ  Paris Saint-Germain, Manchester City, Real Madryt i Chelsea: Paryż są w bardzo dobrym towarzystwie

Rod wciąż jednak żył, z płaskim grzbietem pełnym błota, kiedy wznowiono wsparcie. Davidovich Fokina spudłował dwa dodatkowe forhendy „z rzutu karnego” na oba punkty meczowe. To było po prostu szaleństwo, które wymagałoby piątego i zwycięskiego posyłania, aby ten cały wicher ostatecznie się skończył.

Hiszpan, który zajął ósme miejsce w finale US Open zeszłego lata, ponownie dołączył do czołowej 16 podczas Wielkiego Szlema, dzień przed swoimi 22. urodzinami. Historia jest piękna. To z pewnością zawiązałoby węzeł w mózgu Norwega. Ale w przededniu wyzwania Argentyńczyk Federico Delbonis, który pokonał Fabio Fogniniego, był już jednym z najbardziej pamiętnych w meczu Alejandro Davidovicha Fokiny.